Backbone Switch Nedir?

Backbone Switch Nedir?

Bu makalemizde backbone switch nedir?, Backbone ve Switch Arasındaki Fark Nedir ?, Backbone network nedir? bunlardan bahsedeceğim.

Network ağ sisteminin vazgeçilmez bir parçası olan switchlerdir. Şirketler, oteller gibi işletmelerin sistem odalarında bulunan bu cihazlar oldukça önemlidir. Öncellikle switch nedir bunu açıklayalım. Switch bağlı olduğu bilgisayar, access pointler, yazıcılar vb. haberleşmesini sağlayan ağ donanımıdır. Backbone Switch ise birden fazla switch arasında en fazla yükün bulunduğu birime denir. Backbone Switchler bir diğer adıyla Omurga Switchler de denmektedir. Switchler arasına yükü paylaştırmak veya tüm yükü toplamak backbone switch‘in görevidir.

 Kamusal geniş alan ağı (WAN) bağlamında, bir omurga switch, ağ kenarında konumlandırılan ve masaüstü makinelerine veya diğer son kullanıcı terminallerine bağlanmayan edge switchlerin birbirine bağlanmasına sağlar. 

Backbone Network Nedir?

Bir backbone ya da çekirdek bir parçası olan bir bilgisayar ağı arasında farklı bilgi alışverişi için bir yol sağlayan bir ağ çeşitli parçaları birbirine LAN ya da Subnetwork ile bağlıdır. Bir backbone aynı binadaki, kampüs ortamındaki farklı binalardaki veya geniş alanlardaki farklı ağları birbirine bağlayabilir. Normalde, omurganın kapasitesi ona bağlı ağlardan daha fazladır.

 

Backbone ve Switch Arasındaki Fark Nedir ?

Backbone birden fazla switch arasında en fazla yükün bulunduğu birimdir. Switch ise bağlı olduğu tüm cihazların birbirleriyle haberleşmesini sağlayan ağ donanımıdır. Switchler arasına yükü paylaştırmak veya tüm yükü toplamak backbone’un görevidir.

Backbone Switch Satın AL!

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Modeme Bağlanan Cihazları Görme ve Engelleme

Cihazların yönlendiricinizin İnternet bağlantısına bağlanmasını engellemek için erişim kontrolü özelliğini kullanın. Not : Erişim kontrolüne sahip …

En İyi Superbox Antenleri Tavsiyesi

Superbox İle En Uyumlu Antenler Merhabalar, bugünkü yazımızda en iyi superbox antenleri sizler için sıraladık. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir