Kabinet Nedir Ne İşe Yarar?

Kabinet Nedir?

Gelişen ve değişen teknoloji sayesinde ofislerde ve evlerimizde network ürünleri birkaçını kullanıyor ve barındırıyoruz. Yapılan işe ait verilerin depolandığı ve bu verilerin devamlı akışının sağlandığı cihazlar bize network ve telekomünikasyon hizmetlerini sunuyor. Ofislerde bu sistemler büyük öneme sahiptir. Dışardan gelebilecek her türlü zararlı  etkenleri korumak için bizlere yardımcı oluyor. İşte burada devreye daha güvenli halde tutmak için kabinet ler giriyor.

Kabinetler dışarda veya ofislerde sürekli gördüğümüz network sistemlerinin düzenini güvenliğini sağlayan kasalara verilen addır. Genel olarak sistem odalarında bilgi işlem merkezi gibi odalarda bulunan kabinler çok fazla verilerin güvenliğini ve düzenini sağlamaktadır. Network Kabinet içerisinde kurulmuş bir network sistemi aracılığıyla tüm network aktif ve pasif cihazları uyum içerisinde çalışabilmektedir.

Kabinet Ne İşe Yarar?

Kabinetler genellikle şirketlerde sistem odalarında veya bilgi işlem merkezlerinde bulunan verileri saklamak güvenliliğini ve düzenini sağlamak için kullanılır.

Kabinlerin içinde barındırılan ürünler geneliikle şunlardır; Server, Bilgisayar, Ups, Monitör, Klavye, Yazıcı, Switch, Router, Firewall, Modem, Santral, Patch panel ve bunların dışında pasif network ekipmanlarının düzenlenmesini sağlayan rack kabin aksesuarları diye sayabiliriz.

Data, ses ve video görüntüleri, yapısal kablolama ile tek kablodan iletilebilmekte ve bir kabin içerisine tüm cihazlar yerleştirilebilmektedir.

Kabinet Çeşitleri Nelerdir?

Kabinetler iki çeşit bulunmaktadır Dikili Tip Kabinet ve Duvar Tipi Kabinetlerdir. Kısaca bunlara değineceğim.

Dikili Tip Kabinet

Daha çok havalimanı ya da holding gibi büyük ölçekli haberleşme ağına ihtiyaç duyan şirketler için uygundur. Arka ve yan kapakları sökülebilen bu tür kasalar, daha dayanıklı olur ve ek fan montajına olanak tanır. Darbelere dayanıklı temper cam kapağıyla ttec 19 inç dikili tip goldline kabinler, dış yüzeyden geçmeli sistemiyle bu tür işletmelere gerekli olan rack kabin düzeneğini kurmak için ideal bir seçimdir.

Duvar Tipi Kabinet

Duvar tipi kabinetler, kullanacağınız donanıma göre istediğiniz yüksekliğe ayarlanabilir ve rack kabin aksesuarları  sayesinde ek montaj işlemlerine olanak sağlar. ttec 19 inç duvar tipi kabinetler, hem ön hem de yan kapaklıdır. Fan modülleri sayesinde havalandırma sisteminin pratik bir şekilde kurulmasını sağlar ve ihtiyaç duyulduğunda tekerlek montajı yapılabilir.

 

Kabinet Satın Almak İçin Tıklayın.

 

 

 

Check Also

Ubiquiti – UniFi Ailesi Wi-Fi 6 Teknolojisi Nedir?

Ubiquiti – UniFi Ailesi Wi-Fi 6 Teknolojisi  Wi-Fi 6 Teknolojisi, 802.11a / b / g …

Tp-Link M7650 LTE-Advanced Mobile Wi-Fi Cihaz İncelemesi

Tp-Link M7650 LTE-Advanced Mobile Wi-Fi Cihazı Tp-Link M7650 Cihazın üretim ve kullanım amacı gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir