MikroTik Türkiye

MikroTik Türkiye

MikroTik, 1996 yılında yönlendirici ve kablosuz ISS sistemleri geliştirmek üzere kurulmuş bir Letonya şirketidir. MikroTik şimdi dünyanın birçok ülkesinde İnternet bağlantısı için donanım ve yazılım sağlıyor. Endüstri standardı PC donanımı ve eksiksiz yönlendirme sistemlerini kullanma konusundaki tecrübesi 1997 yılında bize her türlü veri ara birimi ve yönlendirmesi için kapsamlı stabilite, kontroller ve esneklik sağlayan RouterOS yazılım sistemini oluşturuldu. 2002 yılında kendi donanımlarını yapmaya karar verdiler ve RouterBOARD markası doğdu.

Linux tabanlı RouterOS işletim sistemini hem yazılım olarak hemde kendi ürettiği donanımlar ile birleştirerek sizlere sunmaktadır. Yazılım olarak satın alıp bir x86 işlemciye sahip olan bilgisayarlardan router elde edebiliriz. Yada sanallaştırma ortamımız varsa kurup kullanabiliriz.

Yetenekleri

  • Yönlendirici
  • Güvenlik duvarı
  • Trafik monitör
  • İnternet yönetimi (Birden fazla internet hattı)
  • DNS sunucu
  • DHCP sunucu
  • FTP sunucu
  • Firewall Özelliği
  •  Vlan gibi

Mikrotik Türkiye Distribitörlüğünü yapan Safir Teknoloji öncelikli olarak bayi satışı yapmakta olup son kullanıcılara en ucuz fiyat garantisi ile Mikrotik ürünlerini toptan ve parekande olarak temin etmektedir.

RouterOS, RouterBOARD donanımının işletim sistemidir. Bir ISS için yönlendirme, güvenlik duvarı, bant genişliği yönetimi, kablosuz erişim noktası, backhaul bağlantısı, Hotspot ağ geçidi, VPN sunucusu ve daha fazlası için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Mikrotik Türkiye son kullanıcı odaklı hızlı ve basit kurulum ve kullanımı kolay bir arayüz sunar.

Ayrıca bir PC’ye kurulabilir ve yönlendirme, güvenlik duvarı, bant genişliği yönetimi, kablosuz erişim noktası, backhaul bağlantısı, sıcak nokta ağ geçidi, VPN sunucusu ve daha fazlası gibi gerekli tüm özelliklere sahip bir yönlendiriciye dönüştürür.

MikroTik Kullanım Alanları Nerelerdir?

MikroTik Türkiye, diğer adıyla RouterOS genellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler, Oteller, Yurtlar, Kafeler, Kampüs, Özel ve Kamu Kuruluşlarında  Router, Firewall, VPN, Wireless, PPP, Hotspot, Proxy gibi hizmetleri vermektedir.

Diğer Yazılarımızı için Tıklayın.

 

 

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

LifeSmart Akıllı Ev Sistemleri

LifeSmart Akıllı Ev Sistemleri Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesiyle yaşadığımız evlerde, iş yerlerimizde yada uzaktan …

GSM Sinyal Güçlendirici Nedir?

GSM Sinyal Güçlendirici Nedir? Son yıllarda iletişimin önemi artarken cep telefonlarının da hayatımızda olmazsa olmazları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir