Ana Sayfa / Ubnt Networks / UniFi Video – Sorun Giderme Kameralar Kayıt Yapmıyor

UniFi Video – Sorun Giderme Kameralar Kayıt Yapmıyor

Genel Bakış

UniFi Video – Sorun Giderme Kameralar Kayıt Yapmıyor

Bu makalede, bir UniFi Video kameranın kaydı durdurabilmesi için sekiz olası neden açıklanmaktadır. Lütfen bir sonrakine geçmeden önce her bölümün tartıştığı konfigürasyonu iyice kontrol ediniz.

 

Notları ve gereksinimleri:
Bu makale, kameraların kaydı durdurma nedenleri ve bunlara ilişkin çözümleri içeren kapsamlı bir sebep listesi içermektedir. Ancak, dış unsurların dahil olduğu dağıtımlarda, liste neredeyse sonsuz olacaktı. Bu rehberle ilgili sorun giderme sonrasında sorun devam ederse, lütfen sorunuzu Topluluğa gönderin . Dağıtım hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi ekleyin: kamera modelleri, kamera donanım yazılımı ve UniFi Video Controller sürümleri, hangi üçüncü taraf cihazların dahil olduğu ve bu sorunu gidermeye çalıştığınız şeyler. Toplulukta, en iyi bilgi kaynağı olacak çeşitli üçüncü taraf ekipmanlarını kullanan kurulumlara sahip binlerce kullanıcı var.

Kamera Kayıt Modu Yapılandırılmadı

 

UniFi Video’da kameralar önce kayıtlar oluşturulmadan önce Daima Kayıt Yap veya Yalnızca Hareket Hareketi moduna ayarlanmalıdır . Kayıt modunu UniFi Video’nun Kamera sayfasında görebilirsiniz.

Kayıt modunu değiştirmek için:

 1. UniFi Video Controller’a giriş yapın ve Kameralar bölümüne gidiniz.
 2. Kameraya tıklayarak kameranın Özellikler bölmesini açın.
 3. Tıklayın Kayıt sekmesi.
 4. Yapılandırma bölümünün altında, Kayıt Modu açılır menüsünde, Her Zaman Kaydet veya Yalnızca Kayıt Hareketini seçin , ardından Kaydet’i tıklayın .

 

Zamanlamalar kullanımdaysa, Zamanlama yapılandırmasının uygun olduğunu doğrulayın. Ayrıca, saat diliminin Ayarlar> Saat ve Tarih altında doğru bir şekilde ayarlandığını ve NVR’nin saatini NTP yoluyla güncelleyebilmek için yeterli internet erişimine sahip olduğunu doğrulamanız gerekebilir .

 

Yetersiz Hareket Duyarlılığı Ayarları

 

Yalnızca Kayıt Hareketi seçili ise, Hareket Hassasiyeti ayarlarının izlenmekte olan sahne için uygun bir şekilde yapılandırıldığından emin olun. Hareket Hassasiyetini yapılandırmak için:

 1. UniFi Video Controller’a giriş yapın ve Kameralar bölümüne gidin .
 2. Kameraya tıklayarak kameranın Özellikler bölmesini açın.
 3. Tıklayın Kayıt sekmesi.
 4. Hareket Algılama bölümünün altında (genişletmek için tıklayın), Bölgeler bölümündeki Yapılandır düğmesini tıklatın.
 5. Beliren Pencerede, hareket algılama bölgesinin izlemek istediğiniz alanı kapladığını doğrulayın ve hareket olayları güvenilir şekilde tetiklenene kadar gereken Hassasiyeti artırın.

Ayarlarınızı test etmek için Test Bölgesi işlevini kullanmayı unutmayın, ardından değişiklikleri kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın.

 

Yanlış Kayıt Yolu

 

Kayıt yolu geçerli bir dizine ayarlanmamışsa, UniFi Video kayıtları kaydetmede başarısız olur. Ara birim, yapılandırma sırasında yolun doğru olduğunu doğrulasa da, bir yapılandırma yedeklemeden geri yüklendikten veya dosya sistemi işletim sistemi düzeyinde değiştirildikten sonra, yolun yanlış olabilir.

Kayıt yolunun Ayarlar> Sistem Yapılandırması> Kayıt Yolu altında doğru olduğunu doğrulayın .

Kullanıcı İpucu:  Linux tabanlı NVR’lardaki yolların büyük / küçük harf duyarlı olduğunu unutmayın.

Başvuru için, varsayılan kayıt yolları:

 • Windows Özel Yüklemeleri: C: \ ProgramData \ unifi-video \ data \ videos
 • Linux Özel Yüklemeleri: / usr / lib / unifi-video / veri / videolar
 • UVC-NVR / UVC-NVR-2TB: / srv / birleşik video / videolar

Kayıt Yolunun Yanlış İzinleri (Linux Tabanlı NVR’ler)

 

Linux tabanlı NVR’larda, unifi-video kullanıcısı ve grubu, UniFi Video’nun kayıtları saklayabilmesi için hedef kayıt dizinine doğru şekilde atanmalıdır. Harici bir cihaz takarken, yazılımı kullanarak yapıya göz atarken veya konfigürasyon değişiklikleri yaparken kullanıcı ve grup beklenmedik bir şekilde değiştirilebilir.

İzinleri düzeltmek için, NVH’ye SSH ekleyin ve tüm izinleri doğru şekilde atamak için aşağıdaki komutları verin. Ortamınızı yansıtmak için yolu gerektiği gibi değiştirdiğinizden emin olun. chownKomut depolama kayıtları sayısına bağlı olarak bir zaman önemli miktarda zaman alabilir.

 

UniFi Video - Sorun Giderme Kameralar Kayıt Yapmıyor

 

Bazı durumlarda – özellikle ağa bağlı depolama kullanılırken, takılı depolamanın kök dizininin izinleri veya sahipliği değişebilir. Bunu önlemek için, kayıt hedefi olarak kullanmak üzere bir alt klasör oluşturun ve uygun izinleri atayın.

 

Harici Depolama Aygıtı Monte Edilmedi

 

USB veya NAS cihazıyla bağlanmış harici bir sabit disk gibi kayıt hedefi olarak harici depolama kullanılıyorsa, cihazın beklenmedik şekilde bağlantısı kesilmiş olabilir. Bazı durumlarda, NVR yeniden başlatıldıktan sonra depolama başarıyla takılmayabilir veya bağlantı kesilmesi, ağ sorunu veya yapılandırma değişikliği nedeniyle işlem sırasında cihaz kullanılamayabilir.

NVR’daki depolama yoluna SSH veya Windows Explorer ile uygun şekilde erişin ve beklenen depolama boyutunun mevcut olduğunu ve depolamanın uygun izinlerle doğru şekilde monte edildiğini doğrulayın. Bazı senaryolarda, UniFi Video’nun yerel takma yoluna yazması mümkündür; depolama aygıtı takılı değilken, kök veya C: \ sürücüsünde depolama alanını verimli bir şekilde tüketir ve takma işlemine müdahale eder.

 

Sistem Acil Durum Kapatma Durumunda

 

Hedef kayıt dizinindeki kullanılabilir boş alan Boş Tutulacak Boşluk ayarından azsa, UniFi Video kararlılığı sağlamak için Acil Durum Kapatma moduna girer. Bu modda, diske yeni kayıtlar kaydedilmeyecektir. Acil Durum Kapatma modu server.log’da bir günlük girişi olarak gösterilecektir. Bu sorunu gidermek için:

 1. Video depolama yollarını yukarıda açıklandığı gibi doğrulayın .
 2. Boş Alanda Saklanacak  depolama saklama ayarlarının, depolama alanınızın boyutuna ve yapılandırmasına göre uygun şekilde yapılandırıldığını doğrulayın . Git > Ayarlar tıklayarak Sistem Yapılandırma düğmesine > Yapılandırma sekmesini Free to Keep> Uzay  ve buna göre sürgüsünü değiştirin. UVC-NVR / UVC-NVR-2TB, sırasıyla 10GB ve 40GB’lık varsayılan ayarları kullanır.
 3. Kayıtları Geri Yükleme etkin durumdayken bir Veritabanı Analizi gerçekleştirin . Bu özelliğe Ayarlar> Sistem Yapılandırması> Araçlar’dan erişilebilir . Kayıtları Geri Yükle’yi kontrol ettiğinizden emin olduktan sonra İncele’ye tıklayın . Bu, eski kayıtları almak için bir yapılandırma yedeklemesini geri yükledikten sonra özellikle önemlidir, böylece boşaltma rotasyonuna boş alana eklenebilirler.

Acil Durum Kapatma durumu devam ederse, nedeni açıklayabilecek başka girişler için server.log ve purge.log dosyasını inceleyin.

 

RAM Disk Doğru Yapılandırılmadı (Windows NVR)

 

UniFi Video gelen video bölümlerini geçici önbelleğe kaydedemiyorsa, kayıtlar işlenmez. RAMDisk’in doğru yapılandırıldığından, yeterli alana (minimum 3 GB) monte edildiğinden ve yolun system.properties içinde doğru bir şekilde ayarlandığından emin olun.

 

Veritabanı Tutarsız veya Bozuk


Bazı senaryolarda, tutarsız verilere sahip bir veritabanı, NVR’nın kayıtları işleme yeteneğini engelleyebilir. Eğer önceki bütün seçenekler tükenirse, bir veritabanı sıfırlaması hayati konfigürasyon veya önceki kayıtları kaybetmeden verileri ve yapıyı geri yükler.

Özel talimatlar için lütfen NVR işletim sisteminize uygun makaleyi inceleyin.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

UBNT NETWORKS

Ubiquiti Türkiye Ubnt Türkiye , ürünleri geniş ürün yelpazesi ile endüstriyel switch iç ve dış ortam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir