airMAX – Port Yönlendirme

Genel Bakış

airMAX Port Yönlendirme

Bu makalede, kullanıcılar airOS’ta bağlantı noktalarının nasıl yönlendirileceğini öğreneceklerdir.


Çoğu ev yönlendiricisinde NAT (Ağ Adresi Çevirisi) etkindir. Yönlendiricinin NAT (LAN tarafı) arkasındaki bir servise erişmek için, Port İleri’yi (bazen Hedef NAT olarak adlandırılır) kullanmanız gerekir. Örneğin, UniFi Controller‘ınızı Buluta bağlamayı seçmezseniz ve buna ağınızın dışından erişmeye çalışıyorsanız, Port Yönlendirme’yi kullanmanız gerekir.

Bu örnekte, airRouter’ın arkasındaki UniFi denetleyicisine TCP Yönlendirme TCP 8443 (GUI) ve TCP 8080 (aygıt bilgilendirmesi) olacağız. AirRouter’daki Router modunda LAN = WAN Bağlantı Noktası ve Bridge0 = LAN’ınız. Modelinize bağlı olarak, bu farklı olabilir. Bu makalenin amaçları doğrultusunda, UniFi kontrol cihazının özel IP adresi 203.0.113.48 olacaktır.

Kullanıcı İpucu:  Bağlantı Noktası Yönlendirilen aygıt ya statik bir IP’ye (varsayılan ağ geçidi olarak yönlendiricili) ya da DHCP Kiralama Rezervasyonuna sahip olmalıdır. Aksi takdirde, Port Yönlendiriciniz bir yönlendirici üzerinde çalışmayı durdurabilir veya cihaz yeniden başlatılabilir.

 

Adımlar: airOS’da Port Yönlendirme

 

1. airMAX cihazının Ağ sekmesine gidin.

2. Port Forward’ın altına , port yönlendirme ayrıntılarını girin. Gereken minimum bilgi:

  • Ara Yüzey
  • Özel IP
  • Özel Liman
  • Kamu Limanı

Bu ayrıntıları girdikten sonra, Ekle ve Değiştir’i tıkladığınız dan emin olun.

 

3. Bağlantı noktasına erişimi ileriye sınırlamak istiyorsanız, bir Kaynak IP / CIDR alt ağ maskesi de ekleyebilirsiniz. Örneğin, Kaynak IP / Maske’ye 192.0.2.1/32 eklemek, yalnızca 192.0.2.1/32’nin Bağlantı Noktası İletme’ye erişmesine izin verir.

 4. Çalışmanızı sınayın. Tüm Port Forward’lar eklenip uygulandıktan sonra, LAN’ınızın dışından test edebilirsiniz  Bu örnekte, port iletmenin başarıyla ayarlandığını doğrulamak için https://203.0.113.48:8443 adresine başka bir bağlantıdan erişmeyi denersiniz .

 

Sorun giderme

 

Hala sorun mu yaşıyorsunuz? Aşağıdakileri kontrol et:

  • Cihaz IP’sinin ve servisin LAN’da bulunduğunu doğrulayın.
  • Statik IP ile yapılandırılmışsa, cihazın doğru varsayılan ağ geçidi / alt ağına sahip olduğunu doğrulayın. Ağ geçidi bu örnekte airRouter IP olmalıdır.
  • Yönlendiricinizin ortak bir IP adresi alıp almadığını kontrol edin (özel RFC 1918 değil).
  • Bazı ISS’ler http / 80, https / 443, smtp / 25 gibi genel servis bağlantı noktalarını engeller. Bunlardan birini iletmeye çalışıyorsanız lütfen ISS ile onaylayın ve / veya paketlerin yönlendiriciyi vurduğunu doğrulamak için TCPDump ile kontrol edin.

Bu örnek için, bu komutu çalıştırın:

tcpdump -i eth0 port 8443

Ürünlerimizi incelemek için tıklayınız.

Check Also

Parmak İzi Tanıma Cihazları – ZKTeco Teknolojisi

PARMAK İZİ TANIMA CİHAZI Günümüz teknolojisinde güvenlik ve kontrol açısından parmak izi tanıma program ve …

Günümüzün İnternet Teknolojisi: Radyolink İnternet

Radyolink İnternet Dünyası Günümüz  de iş alanları ve ev ortamları içerisinde sıkça duyduğumuz internet teknolojisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir