Aruba AP-224 Modem Kurulumu

Aruba AP-224 Modem Controller’da Oturum Açma

Aruba AP-224 modemleri birçok işleve sahip 220 serisi kablosuz AP’ler içerisinde en çok tercih edilen modelidir. Başlıca modem özellikleri ise 802.11ac mobil cihazlara gigabit sağlayan Wi-Fi performansına sahiptir.

Entegre edilebilen Aruba Client Match teknolojisi, WLAN altyapısına bağlı olarak tutarlı bir şekilde kullanıcılarına yüksek performans sağlar. Bizde yazımızı Aruba Ap-224 modeminin controllerda kabulünü sağlamanız için ele aldık.

İlk olarak yapılacak adım ise Aruba Networks AP-224’ünüze erişim sağlayabilmeniz için cihazınızın IP’si, kullanıcı adı ve şifresine sahip olmanız gerekir. Cihazınızla alakalı bilgilere ise Aruba Networks AP-224  Kılavuzunda rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Ancak modeminizin kılavuzuna sahip değilseniz veyahut iletilmiş olan  oturum açma bilgilerine sahip olmanız için klavuzu okumak istemezseniz  bulmak için tüm kılavuzu okumak istemiyorsanız, aşağıdaki hızlı kılavuzu kullanabilirsiniz. Yönlendirici oturum açma sayfasına gitmek için yönlendiriciye bağlı olmanız gerekir.

Aruba Networks APIN0224 Oturum Açma Kılavuzu

  • Web tarayıcınızı açın (ör. Chrome, yandex vs.)
  •  Birkaç dakika sonra, modeminizin oturum açma sayfanıza bir bağlantı gönerecektir. Gönderilen bağlantıya giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Bir kullanıcı adı ve şifre girebileceğiniz 2 metin alanı görüyor olmalısınız.
  • Modeminizin altını kontrol edin. Orada oturum açma bilgileriniz yani kullanıcı adınız ve şifrenizin yer alması gerekmektedir. Eğer modeminizin altında göremiyorsanız, ymodeminizin  kılavuzuna bakın.
  • Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin, “Enter” tuşuna basın ve şimdi modeminizin kontrol panelini ekranda görmelisiniz.

Aruba Networks APIN0224 yönlendirici varsayılan oturum açma

Yukarıda bahsettiğimiz giriş bilgileri işe yaramazsa, bu yöntemi denemelisiniz.

Aşağıda yazımızda yer verdiğimi Aruba modem ağları tarafından yaygın olarak kullanılan default passwordlar  farklı kimlik / şifre kombinasyonları aracılığıyla giriş yapabilirsiniz. Genellikle modeminizin altında yer alan kullanıcı ve şifre bilgileriyle rahatlılkla giriş sağlayabilirsiniz. Ama bazı durumlarda panele giriş olmaz bu durumda karşılaştığınızda  yapacağınız ilk şey Aruba modem ağları için oluşturulmuş default passwordları rahatlıkla kullanabilirsiniz. kablosuz Modeminize erişim sağlayabilmeniz için aşağıdaki kullanıcı adı / şifre kombinasyonlarını deneyimleyebilirsiniz.

# Kullanıcı adı Parola
1 admin admin
2 admin

Yukarıdaki Giriş Bilgileri ile Hala Aruba Modeminize Giriş Sağlayamadıysanız.

Bu durumda yapılacak tek şey modeminizi resetlemenizdir.  Bu işlem modeminizin arkasındaki veya altındaki sıfırlama düğmesine uzun uzun basarak  kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Resetleme düğmesi biraz ufaktır (düğme için kürdan veya iğne benzeri birşey kullanmanız gerekebilir), düğmeyi yaklaşık 30 saniye basılı tutarsanız  modeminiz resetlenmiş  olacaktır.

Check Also

Wi-Fi Analyzer Programı – Wifi’niz Ne Kadar Hızlı ?

 Wi-Fi Analyzer Wi-fi Analyzer; Wi-fi kullanırken her zaman hızımızın yüksek olmasını isteriz, evde veya iş …

WiFi Şifresi ve WiFi Adı Nasıl Değiştirilir?

WiFi şifresi nedir ? Kablosuz bağlantı alanı Wifi’nin açılımı Wireless Fidelity’dir. İnternete erişim sağlamak isteyen  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir