Berqnet Firewall Nedir? Hotspot ve Loglama Cihazları

Berqnet Firewall Nedir?

Berqnet Firewall cihazlar, daha önce oluşturulmuş birçok güvenlik bilgilerine dayanılarak, hem giden hem de gelen ağ  içerisinde ki trafiği sağlayan ve bu trafiği belirli kurallar içerisinde yönetme işlemini yerine getiren güvenlik sağlayıcı yazılım ve cihazlar olarak tanımlayabiliriz.

Firewall’ların çalışma modu, ulaşmış olan verilerin incelenmesi güvenlik kurallarına uymayna verilerin ise geçiş yapmasına izin vermemesi esasına dayanır. Berqnet firewaller ise firewall cihazların çalışma koşullarını göz önüne alınarak oluşturulmuş en son teknolojiyi içerisinde barındırarak işletmeler ofisler veya geniş çalışma alanına sahip iş  yerleri için seçebileceğiniz firewaller cihazlar için buraya tıklayabilirsiniz.

Firewall Cihaz Kullanımı Neden Önemlidir?

Günümüz de birçok işletme internet erişimi içerisinde ve işlerini internet üzerinde gerçekleştirmektedir. Bu durumda internet erişimi olan bir bilgisayar korunmadığı anda dışardaki bütün tehlikelere açıktır. Tehditlere açık bir bilgisayar içerisinde yapmış olduğunuz veya bilgisayar içerisinde bulunan bütün bilgileriniz tehlikede demektir. Bu yüzden de bilgisayarınızın ve internet erişiminizi koruyabilmeniz için de Berqnet Firewall cihazlarına ihtiyaç duymanıza neden olur. Eğer firewall cihazları kullanmak istememeniz durumunda ise başınıza gelebilecek en basit tehlikeler ise bilgisayarınızın sizin izniniz dışında başka amaçlar dahilinde kullanılması, bilgisayarınız içerisinde ki bilgilerinizin çalınması gibi çok tehlikeli sorunlarla karşılaşmanız çok olası olaylardır.

Loglama 5651 Sayılı Kanun ve Gerekleri

İnternetin hayatımız da ki fazla yer almasından sonra bütün iş yerleri ofis ve kurumlar işlemlerini  çok artışı sebebiyle bütün iş yerleri ve kurumlar işlerini bilgisayar ve internet vasıtasıyla gerçekleştirmektedirler. Bu durum da devlet kapsamında internet kullanımının ve toplu olarak internet kullanımını koruma amaçlı adımlar atmasına sebep olmuştur.

Devlet tarafından çıkarılmış olan 5651 sayılı kanun, toplu internet kullanımı hizmeti verenlerin, internet erişimine açık ve içerik sağlayıcıların  bu kapsam da üzerilerine düşen belli başlı yükümlülükler verilmiş ve internet üzerinde gerçekleşen suçlarla mücadele kapsamında bu kanunla koruma ve korunma amaçlanmıştır.

5651 Loglama Yasası’na göre internet erişimine açık olan bütün işletmeler veya mekanlar için erişim sağladıkları her bilgi için sorumlu oldukları 5651 Loglama Yasası’nda belirtilmiştir. Bu kapsam da yer alanlar ise ;üretici firmalar,  Özel işletmeler, alışveriş merkezleri, yemek mekanları restorantlar, oteller, cafeler, internet kafeler, öğrenci yurtları, üniversiteler, eğitim kurumları, devlet daireleri gibi çoğaltılabilir alanlar da toplu olarak verilen hizmeti  toplu internet hizmeti sunan kurumlar da bu kapsamda sayılabilir. Kanun, toplu kullanım sağlayıcıların suç oluşturan içeriklere erişimi önleyici tedbirler almasını ve iç kullanıcıların bağlantı loglarının kayıt altına alınmasını zorunlu kılar.

Doğru Firewall Cihazı Seçimi ile Sorunsuz Loglama

Büyük veya küçük işletmelerin internet erişimlerini yasalar  çerçevesinde ve kullanımı doğru olan cihazlar vasıtasıyla sağlamaları,  internet üzerinden alınan verilerin güvenliklerini sağlamaları bakımından son derece kritik öneme sahiptir.

Berqnet Firewall cihazı, büyük veya küçük  boyutlardaki her işletme için çok ideal çözümler geliştirmişlerdir. Her boyuttaki işletmeler için  farklı boyutlara ve farklı içeriklere sahip Berqnet Firewall cihazları, CE/FCC sertifika özelliğini taşımaktadır. Firewall cihazların kendi yazılımları ile  çalışan Berqnet modelleri, bu yazılım sayesinde güvenlikli ve özelliklere sahip firewall cihazlaırnı sizlere sunar. Berqnet bq25s modeli küçük ölçekli işletmelere uygun firewall cihazıdır. Berqnet bq60 ve Berqnet bq100 modelleri daha büyük ve orta  ölçekli işletmeler için hem performans hem de güçlü bir koruma sağlar.

Daha büyüyen işletmeler için ise siber çapta bir güvenlik koruması istedikleri için önerebileceğimiz berqnet cihazımız ise  Berqnet bq200 modeli onlar için öne çıkar. Büyük işletmeler için Berqnet bq300 modeli geliştirilmiştir.  Berqnet Firewall modelleri, 8 GB’dan başlayıp 64 GB’a kadar farklı boyutlarda dâhili saklama alanını kullanıcılarına verir. Kendi saklama alanı içerisinde ayrıca usb kullanılarak sınırsız bir depolama hizmeti cihazlarda yer alır. Kurulum ve yönetim aşamaı da oldukça basittir. Unutmayın,  Berqnet firewall cihazları, 5651 sayılı kanun kapsamında tuttuğu kayıtları zaman damgası vasıtasıyla sorunsuz saklama alanı sunar.

Berqnet Firewall Hotspot Ve Loglama cihazları için Buraya Tıklayınız

Check Also

Günümüzün İnternet Teknolojisi: Radyolink İnternet

Radyolink İnternet Dünyası Günümüz  de iş alanları ve ev ortamları içerisinde sıkça duyduğumuz internet teknolojisi …

Tp-link Archer VR2800 Modem Kurulumu

Tp-link Archer VR2800 Kurulum Ve Şifresinin Değiştirilmesi Tp link Archer VR2800 modem kullanıcıları olarak modeminizin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir