En İyi Dış Ortam Access Point Önerisi 2020

En İyi Dış Ortam Access Point Önerisi

Merhabalar, öncelikle bu yazımızda en iyi dış ortam access point önerisi konusunda söz edeceğim. Kullanıcılar bu ürünleri alırken daha doğru tercih yapmasını sağlayacağım.Gelişen teknolojiyle access point kullanımları da her alanda kullanılmaktadır. Kullanıcılar access point seçimi yaparken kararsız kalmaktadır. Bunun nedeni piyasada birçok markanın access point ürünü bulunmasıdır ve bu modellerinin teknik özellikleri hakkında kullanıcıların teknik bilgisi olmamasından kaynaklıdır. Bu yazımızda kullanıcıları daha bilgilendirecek en iyi dış ortam access point önerisi önerisinde bulunacağım.

Genel olarak çoğu kullanıcı access pointi modem olarak düşünülmektedir. Aksine modemle access point birbirlerinden çok farklı cihazlardır. Modem dsl yani telefon kablosu üzerinden gelen interneti kablolu veya kablosuz olarak aktarır. Access point’de ise herhangi bir dsl portu yoktur. Modemden gelen interneti belirli noktalara taşımak için kullanılır. Kablolu bağlantıyı kablosuza çevirmektedir. Böylelikle kablolu veya kablosuz bağlantılara erişemediğimiz noktalarda access point kullanarak interneti farklı noktalara dağıtırız.

Türkiye’deki internet kullanıcıların çoğu kendi hizmet aldığı ağ sağlayıcılarının vermiş olduğu modemler ile internete girmekte. Servis sağlayıcılarının verdikleri modemlerin özellikleri düşük ve yetersiz olduğu için kullanıcılar genel olarak, internetin modemden biraz uzaklaşınca bağlantının azaldığını  söylemektedir.Bunun nedeni modemden kaynaklıdır. Bu durumda sorunu çözmek için erişim noktası kullanılması gerekir.

Bunun yanı sıra ev, ofis, otel gibi yerlerde de internet bağlantısının birçok noktaya dağıtmak içinde kullanılmaktadır. Outdoor access pointler dışarıdan gelebilecek yağmur  gibi sıvı temasına karşı dayanıklı ve zorlu hava şartlarına uygun olarak üretilmiştir. Access point nedir sorusunu cevapladıktan sonra en iyi dış ortam access point önerisi konusuna gelelim.

Access Point Tavsiyeleri

  1. Ubnt UniFi Ac Mesh Dış Ortam Access Point

Ofiste, otelde ve evinizin bahçesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ubnt UniFi Ac Mesh Özellikleri: Bridge, Kullanıcı Sayısı: 200 kişi Mbps Hızı: 1167 Mbps  Anten Sayısı: 2

 

2. Tp-Link CPE610 Dış Ortam Access Point

Ofiste, otelde ve evinizin bahçesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tp-Link CPE610 Özellikleri: Bridge, Kullanıcı Sayısı: 200 kişi Mbps Hızı: 300 Mbps  Anten Sayısı: Yok

3. MikroTik SXT Sq Lite5 Dış Ortam Access Point

Ofiste, otelde ve evinizin bahçesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

MikroTik SXT Sq Lite5 Özellikleri: Bridge, Kullanıcı Sayısı: 200 kişi Mbps Hızı: 300 Mbps  Anten Sayısı: Yok

Access Point Satın AL!

 

 

Bu habere de bakabilirisiniz

2,4 ve 5 GHz arasındaki fark nedir?

2,4 ve 5 GHz Frekansı Arasında Hangisini Kullanmalıyım? İş ağınızı oluşturmak için bir yönlendirici kurarken, …

En İyi Firewall Cihazları 2020

En İyi Firewall Cihazları En iyi firewall cihazı arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Firewall türkçe karşılığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir