En İyi Plaka Tanıma Sistemi

Plaka Tanıma Sistemi – En İyi Plaka Tanıma Sistemini Seçmek

En İyi Plaka Tanıma Sistemi‘ni seçerken bilmeniz gereken birkaç nokta mevcut. Bizde bu yazımızda sizlere ayrıntılı bir anlatım sağlamaya ve en iyi plaka tanıtım sistemini seçmenize yardımcı olacağız.

Plaka Tanıtım Sistemi‘ni kısaca açıklamak istersek; belirli bir bölgede giriş ve çıkış yapan araçların bilgilerini, eğer kullanımı olmuşsa araç kontrol analizleri veya araçlara ait görüntüleri bir veri tabanında toplanması esasına dayalı bir sistemdir.

Yapılması gereken öncelikle ortamın özelliklerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Ortamla ilgili detaylı bir inceleme sonrasında size en uygun plaka tanıma sistemine karar verebilirsiniz.  En İyi Plaka Tanıma Sistemi, araçların plakalarının tanıma işlemlerinin farklı hızlarda veya farklı uzaklarda olmasına nazaran rahatlıkla yapılabiliyor olması gerekir. Ortamda farklı aydınlatma seviyeleri olsa dahi sorunsuz bir şekilde tanıma işleminin gerçekleşmesi gerekir. Ayrıca kurulacak sistemde tanımlama işlemi birden fazla plakalarda sorunsuz gerçekleştirilmelidir.

Plaka Tanıma Sistemine  özel kameralar mevcuttur. Sistemde kurulacak kameralarda olması gereken özellik ise Motorize lenslere sahip  Milesight kameralardır. Ama bazı güvenlik kameralarına da daha sonra eklenen donanım ve yazılımları ile plaka tanımlaması yapabilen kameralara dönüştürülebilir. Ama en iyi plaka tanıma sistemini gerçekleştirebilmeniz konusunda size çok büyük performanslar veremezler.

Spy Plaka Sistemleri Nedir ?

Sizin için tavsiye edebileceğimiz En İyi Plaka Tanıma Sistemi SPY Plaka Tanıma Sistem’leridir. Spy Plaka Tanıma Sistemleri özelliklerine bakacak olursak;

Spy Plaka Tanıma Sistemleri Web tabanlı merkezi sistemi ile tüm Web tarayıcıları ile büyük bir uyumlulukla çalışabilir. Responsive tasarımı sayesinde tablet ve akıllı telefonlarınızla istediğiniz yerde ve zamanda kullanabilirsiniz. Birden çok noktada kurulan plaka tanıma sistemlerini tek bir noktadan yani tek merkezden tüm noktaları izleyebilir ve yönetebilirsiniz.

Spy Plaka Tanıma Sistemleri’nde Öne Çıkan Özellikleri

 • Web arayüze sahip olması – Çok noktadan kontrol edilebilirlik ve yönetilebilirlik
 • Mobil Responsive arayüzü sayesinde her yerden kontrol rahatlığı
 • 30 derecelik açılarda dahi plakaların düzgün okunabilmesi
 • Türk Plakalarında başarı oranı ise %99 başarı oranına sahiptir.
 • I-O kart ile oluşturulan merkezlerde otomatik bariyer ve açılabilir kapılar
 • Led ekran sayesinde ziyaretçi bilgilendirme desteği
 • Giriş yapan araçlarda kara liste veya beyaz liste yapabilme özelliği
 • Otopark ve bina girişlerinde araç sınırlandırma desteği mevcuttur.
 • Oluşturulan kara listeleri E-mail yoluyla paylaşma
 • Oluşturulan raporları Excell veya Pdf olarak alabilme
 • I-O kart modeli  ise I/O 32 (3 giriş 2 çıkış) modülüne göre oluşturulmuştur .
 • Sesli Ve POP Up uyarıları mevcuttur.

Spy Plaka Tanımı Sistemi‘nde araçların geçişi esnasında fotoğrafı ve bilgileri kayıt altına alınır. Sisteme kayıtlı olan abone araçları yetkileri tanımlı olan otoparklara veya diğer plaka tanıma sistemi kurulu yerlerde giriş ve çıkış yaparken bariyerler otomatik olarak açılır. Aboneye ait olan bilgiler ekranda görüntülenir.

Araç geçişlerine ait bilgiler istenirse rapor olarak alınabilir. SPY plaka tanıma sistemi yüksek çözünürlüklü kameraları ile araç plakasını daha geniş açı ile okur. Araç yolun neresinden geçerse geçsin plakası okunur. Projenizdeki kapı adetine göre kamera alıp lisanslama yaptırabilirsiniz. ( ÖRN: Giriş için 1 kamera , Giriş çıkış için 2 kamera gibi.) Tüm Sistem Server – Client Mimarisinde çalışır.

En İyi Plaka Tanıma Sistemi olarak Spy Plaka Tanıma Sistemleri’nin Sağladığı Kolaylıklar

Spy Plaka Tanıma Sistemleri, kullanıcılarına kolay bir kurulum ve kullanım sağlamanın yanı sıra birçok kolaylıklar da sağlamaktadır.   

Barındırdığı yazılımda  oluşturabileceğiniz saat bazlı engellemelerle istediğiniz araçlara geçiş sağlayabilir veya sınırlamalar getirebilirsiniz.

Spy Plaka Tanıma Sistemlerinde daha önce ziyaretçi olarak giriş yapmış bir araç için geldiğinde alarm çalmasını sağlayabilirsiniz. Aracın daha önce ziyarete geldiği yerin, kişinin veya dairenin bilgilerini de ekranda görebilirsiniz.

Otomatik olarak oluşturulan bariyer açılmaz. Operatör giriş yapacak olan aracı misafir olarak içeri alabilir.

Spy Plaka Tanıma Sistemleri’nde Rapor Alma

Spy Plaka Tanıma Sistemi‘nde istenen iki tarih arasında aşağıdaki raporlar alınabilir.

 1. Abone Geçiş Raporu
 2. Plaka Bazlı Geçiş Raporu
 3. Site Bazlı Geçiş Raporu
 4. Blok Bazlı Geçiş Raporu
 5. Daire Bazlı Geçiş Raporu
 6. Otopark Bazlı Geçiş Raporu
 7. Nokta Bazlı Geçiş Raporu
 8. Tanımsız Araç Raporu
 9. Geçiş Tipi Raporu (Giriş, Çıkış, Giriş-Çıkış)
 10. Kara Liste Alarm Raporu
 11. İçerideki Araçlar Raporu(Abone, misafir, yabancı)
 12. Misafir Geçiş Raporu
 13. Kara Liste Alarm Raporu

Oluşturulmak istenen rapor arasında Aktif veya Pasif Aboneler Raporu da görüntülenebilmektedir. Elde edilen raporlar Excel veya PDF olarak dışarı aktarılabilir.

Günümüzde geliştirilen güvenlik çözümlemelerinden olan plaka tanıma sistemlerinin içerisinden en iyisi olan Spy plaka tanıma sistemini anlatmak istedik. Sizin güvenliğiniz ve gelişen teknolojiye ayak uydurmanız için yenilikleri takip etmelisiniz.

Spy Plaka Tanıtım Sistemleri Kurulum bilgisi için Buraya Tıklayabilirsiniz.

Plaka Tanıma Sistemleri Hakkında Daha Detaylı Bilgi için Tıklayınız.

Check Also

Parmak İzi Tanıma Cihazları – ZKTeco Teknolojisi

PARMAK İZİ TANIMA CİHAZI Günümüz teknolojisinde güvenlik ve kontrol açısından parmak izi tanıma program ve …

Günümüzün İnternet Teknolojisi: Radyolink İnternet

Radyolink İnternet Dünyası Günümüz  de iş alanları ve ev ortamları içerisinde sıkça duyduğumuz internet teknolojisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir