Güvenlik Sistemleri – Akıllı Alarm Sistemleri

Akıllı Alarm Sistemleri Nedir ?

Akıllı Alarm Sistemleri; soygun, gasp, hırsızlık, haneye tecavüz, tehdit veya sağlık sorunu gibi karşılaşılan durumlarda güvenlik güçlerini veya sağlık birimlerini imdadımıza çağıran sistemler bütünüdür. Güvenlik çözümleri için üretilen akıllı alarm sistemlerinin kullanımı oldukça kolay ama sağladığı güvenlik sayesinde üstün bir koruma hizmeti vermektedir kullanıcılarına.

Kurulan alarm sistemleri alarmı izleyen merkeze ya da mekan sahibine siren, ışık, kayıtlı telefona uyarı  vermek suretiyle devreye girer.

Akıllı Alarm Sistemleri Hangi Durumlarda Devreye Girer?

Kurulumu gerçekleştirdikten sonra alarm sisteminiz istenmeyen bir durumda örneğin; bir pencerenin açılması, açılmasını istemediğiniz bir kapının açılması, ev veya iş yeriniz fark etmeksizin bir canlının hareket etmesi, cam kırılması sesi gibi benzeri durumlarda alarm sistemi devreye girer. Uyarılar göndermeye başlar. Sizin yaşam ve hareket alanınız göre düzenlenebilen sistemde alarmı hangi saat aralıklarında devrede olacağına veya devre dışı bırakabileceğin size kalmıştır. Size uyarı vermesi için hangi bölümü devreye sokabileceğinizi de siz ayarlayabilirsiniz.

Alarm Kurma Sistemi Nasıl Gerçekleştirilir? 

Akıllı Alarm Sisteminiz iş yeriniz veya evinizin konumuna göre, taleplerinize, yaşam standartlarınıza göre tamamen özel sizin için oluşturulmuş elektronik parçaların entegrasyonunun sonucunda oluşturulabilir. Akıllı Alarm Sistemleri de kendi içinde ki yapıya göre kablolu veya kablosuz olarak ikiye ayrılır. Günümüzün teknolojik gelişmeleri sonucunda ise kablosuz akıllı alarm sistemi modelleri geliştirildi.

Alarm Paneli; alarm sisteminin merkezi olarak görülen panelin görevi yangın, hırsızlık vb. durumlarda algıladığı kayıt dışı sinyalleri gerekli noktaları iletme görevi görmektedir. Siren ve dedektör üniteleri kablosuz veya kablolu kurulumla aktive edilebilir.

Tuş Takımı; alarm paneli ile iletişimi sağlayan kısımdır. Bu panel sayesinde sistem devreye girebilir, devre dışı bırakabilirsiniz. Sistemin programlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Manyetik Kontak; sistemin kurulumunun gerçekleştiği mekanda mekana izinsiz girişin sağlanabileceği yerlerde pencere ve kapıların üzerine monte edilen dedektörlerdir. Manyetik kontak sisteminin kurulduğu yerlerde açılması veya hareket algılanması halinde var olan alarm paneline durumu bildirir ve alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlar.

Siren (Dahili ve Harici)

Alarmın devreye girmesinden sonra yüksek ses uyarılarının çevreye iletilmesini sağlayan kısımdır. Dahili ve harici olmak üzere 2 şekildedir. Harici siren sistemi iç mekana değil dış mekanda görünebilecek bir yere monte edilir. Görülebilen bir yere monte edilmesinde ki amaç ise caydırıcılığını artırmak ve uyarı vermektir. Dış mekanda monte edilmiş olan sirenin bağlantısı kesilse bile akü devreye girer ve uyarı vermeye devam eder.

Alarmı devreye alma veya devre dışı bırakma işlemleri ise sizin belirlediğiniz şifrenin tuşlanması suretiyle veya özel uzaktan bir kumanda yardımı ile gerçekleşir. Kurulan alarm sisteminin izlenmesi veya kontrol merkezi vasıtasıyla günlük veya haftalık raporların elde edilmesi ise Android, IOS ve Wındows tabanına kayıtlı olan telefonlara yüklenebilen uygulamalar sayesinde alarm sistemi yönetimi gerçekleştirilebilir.

Günümüz teknolojik koruma sistemlerinden olan akılı alarm sistemleri ile ev ve iş yerlerinizde güvende olabilirsiniz.

Akıllı Alarm Sistem ve cihazlarının satışı için Buraya Tıklayabilirsiniz. 

Kablosuz Akıllı Alarm Sistemleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayabilirsiniz.

Akıllı Alarm Sistemlerinin Telefonlardan Kontrolünün sağlanması için indirilmesi gereken mobil uygulamalar için

Buraya Tıklayabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Check Also

Dahua Güvenlik Kameraları Teknik Servis Hizmetlerimiz

Dahua Türkiye dünyanın önde gelen kamera sistemleri üreticilerinden birisidir. Çin menşeli güvenlik sistemleri güvenlik kameralarından kayıt …

Kablosuz Görüntü Aktarıcı Tavsiye 2020

Günümüzde birçok yer işletmesi için güvenlik kamerası kullanıyor. Kameraları çalıştırmak ve kontrolünü sağlamak için internet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir