Hotspot Nedir ve İndirme Linki

HOTSPOT Nedir?

Hotspot kamusal alanda kablosuz yerel ağdan internete erişim olanağı sağlayan bölgedir. WiFi teknolojisini kullanır. Kafelere, alışveriş merkezlerine, tren istasyonlarına, restoranlara, süpermarketlere, kampüslere, hastanelere ve bunun gibi birçok kamusal alana uygulanabilir.

Kamusal alanda kablosuz yerel ağ fikrini hotspot terimini kullanmadan 1993’te NetWorld+Intercop konferansında Brett Stewart dile getirilmiştir. Hotspot terimi ilk defa Stewart’tan 5 yıl sonra Nokia firması tarafından kullanıldı. 2000’lerin başında ücretli ve ücretsiz hotspot noktaları birçok ülkede birçok şirketin desteğiyle yaygınlaşmaya başladı.

Laptop, PDA ya da WiFi telefon gibi WiFi uyumlu herhangi bir cihazla evimizin dışında zaman geçirdiğimiz alanlarda kolaylıkla geniş bant internet erişimine olanak veren hotspot bölgeleri kamuya açık ücretsiz ya da ticari olabilirler. Tamamen korumasız kamuya açık alanlarda güvenlik sorunları olabildiğinden daha çok internet erişimi sınırlandırılmış ya da ücretli, kullanıcı takipli olarak kullanılır.

Ticari olanlarında kullanıcı ilk bağlantı isteği gönderdikten sonra giriş ve yetkilendirme sayfasına yönlendirilir. Burada kredi kartı ya da telefon aracılığıyla ödeme yapılıp erişim hakkı verilebilir yada ön ödeme ile alınmış kullanıcı adı ve şifre vasıtasıyla erişim hakkı verilebilir. Bu şekilde kullanıcılar tanımlanıp takip edilebilir.

 

SAFİR TEKNOLOJİ

Şirketimiz WİFİ teknolojisinde günümüz ve gelecek gelişimleri takip edip, hayata geçirmekte öncü rol üstlenmektedir. 6 Yıllık Tecrübemiz, güçlü ekipmanlarımız ve kaliteli çözüm ortaklarımızla firmalara sunduğumuz yeni çözümlerle işleyişlerinin en kısa ve hızlı yolla sonuçlanmasını sağlamaktayız. Çözümlerimizden bazıları;

  • IP Backhoul Çözümleri
  • Mobil Erişimler için Kablosuz Geniş bant Çözümleri
  • 3G Offload Wi-Fi Çözümleri                                                                 Safir Teknoloji Ve Kablosuz Bilişim Hizmetleri A.Ş
  • Wi-Fi Offload
  • Dış ortam, Geniş alan Süper Wi-Fi Kapsama, Mesh Bağlantılar
  • Noktadan Çok Noktaya (PtMP) Geniş bant Kablosuz Erişimi
  • Noktadan Noktaya (PtP) Geniş bant Kablosuz Erişimi

Safir Teknoloji A.Ş. Ubnt Türkiye projelerine devam ediyor. Noktadan Noktaya projemizin daha teslimini yapmanın sevincini yaşıyoruz. Uzman kadromuz, dünyanın en kaliteli ürünleri ve daha önce alışılmamış uygun fiyat avantajlarımız ile siz değerli iş ortaklarımıza, müşterilerimize tüm kablosuz projelerinizde hizmet vermekten onur duyuyoruz.

Müşterimizin iki lokasyonu arasında gerçekleştirdiğimiz noktadan noktaya data aktarımı projesi

Müşterimizin ihtiyacı olan uzak mesafede yüksek kapasiteyi Lisanslı bant kategorisinde distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz LiteBeam modeli ile kendisine sağlamış bulunuyoruz. Sahada kullanılan ürün 5 Ghz frekansında olmakla beraber, uzak mesafede yüksek kapasite sağlayabilmektedir. Diğer projeler için www.safirteknoloji.com aynı zamanda www.wirelessnoktasi.com sitelerine göz atın.

Hotspot Shield İndirmek İçin Tıklayınız!

Check Also

Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcıları – İnfinet Wireless Çözümleri

İnfinet Wireless Çözümleri Günümüzde, Dünya çapında en yeni kullanılan ve 300’den fazla internet servis sağlayıcıları …

Berqnet Firewall Nedir? Hotspot ve Loglama Cihazları

Berqnet Firewall Nedir? Berqnet Firewall cihazlar, daha önce oluşturulmuş birçok güvenlik bilgilerine dayanılarak, hem giden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir