WİNDOWS 10 Sürümü İçin Şifre Kırma Ve Sıfırlama Yöntemi

Şifre Kırma ve Sıfırlama Yöntemi

Bilgisayarınızda Windows 10 Şifre Kırma veya sıfırlama işlemi yapmak istiyorsanız yazımızı okumadan geçmeyiniz. Windows10 yada Windows 8 sürümüne sahipseniz veya diğer sürümlerde olabilir şifrenizi unuttuysanız korkmanıza gerek yok. Bu yazımızdan sonra unuttuğunuz şifreleri kolaylıkla kırabilir hatta sıfırlayabilirsiniz. Unutulan Şifreler bir problem değil..

Windows’un yeni sürümü Windows 10 son zamanlarda Dünya’da ve tabi ki ülkemizde gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşıyor. Ama her an karşılaşabileceğiniz Windows’unuzun şifresinin unutulması kullanıcılarına sorun yaşatıyor. Aslında karşılaşılan sorunun çözümü oldukça basit yapabileceğiniz ilk şey indireceğiniz bir program ve yapmanız gereken birkaç adım sadece.

Windows 10 Şifresini Kırma Adımları

  • İlk yapılacak işlem şifresini kırmak istediğiniz bilgisayar veyahut şifresini sıfırlamak istediğiniz cihazınız için boot diski oluşturmalısınız. Boot Diski oluşturabilmeniz için de LazerSoft yazılımını indirmelisiniz.
  • LazerSoft Windows 10 Şifre Kırma Programını İndirmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.
  • Yukarıda bahsettiğimiz programı başka bir bilgisayara kurmalısınız ki boot cd oluşturabilesiniz. Aynı bilgisayarın başka kullanıcıları var ve şifrelerine sahipseniz aynı bilgisayara da kurabilirsiniz.
  • İndirdiğiniz programı ileri ileri komutlarını izleyerek  öncelikle bilgisayarımıza kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Programı kurulumundan  sonra aşağıdaki gibi bir ekran açılacak.

  • Karşınıza gelen  ekrandan burn CD/ USB disk bölümüne seçerek tıklıyorsunuz.

Sonra ki adımda ise üstte karşınıza gelecek o ekrandan şifresini kırmak istediğiniz işletim sistemini seçmeniz gerekir. Windows 10 sürümünüz için windows 8 32 bit yada 64 bit seçeneklerini seçmeniz de herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

windows10-sifre-kirma-sifirlama-11
Boot C oluşturma kısmına gelmiş olduk. Bilgisayarınıza CD nizi takmalısınınız ve start a basın. Eğer eliniz de CD bulunmuyorsa endişelenmeyin herhangi bir USB bellekle de Boot Cd oluşturabilirsiniz. Bu boot cd size arka planda şifrenizi sıfırlamanızı sağlayacaktır.

CD yazma işlemi sonlandırıldıktan  sonra Cd yada USB nizi bilgisayarınıza takma zamanı ve bilgisayarınızı CD den yada USB den boot etmelisiniz. Çoğu zaman Laptoplarda F12 tuşu ile boot ekranına ulaşırsınız. Fakat bilgisayarınız cd yada USB yi görmüyorsa Bios a girerek boot ekranından başlangıcı gelmeli ve CD ROM yada USB olarak manuel olarak seçim yapmanız gerekmektedir.
windows10-sifre-kirma-sifirlama2
CD yada USB farketmez herhangi biri ile  bilgisayarı başlattığınızda yukarıdaki gibi bir ekran karşınıza açılmış olacak. Bu ekrandan password recovery kısmını seçiniz.
windows10-sifre-kirma-sifirlama-3
Evet evet tahmin ettiğiniz gibi çok az kaldı. Yukarıdaki ekran sizi karşıladığında  Lazersoft Recovery My Password seçeneğine gelmiş oluyoruz.  Zaten göreceğiniz gibi sizde ki gibi başlat menüsü vardır. Aslında sadece yazılımın linux tabanlı işletim sistemindesinizdir.
windows10-sifre-kirma-sifirlama-4
Bu ekranda ise ileri yani Next kısmına tıklayınız.
windows10-sifre-kirma-sifirlama-6
Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda İşletim sisteminizi ve ne işlem yapacağınız yazmakta. Burada herhangi bir değişiklik yapmadan Next ile devam edelim.

Windows 10 İşlemleri 

windows10-sifre-kirma-sifirlama-5
Size bu adımlardan sonra yukarıdaki soruyu iletecektir. Bu soruyu Yes diyerek geçelim. Çünkü bu soru kullandığımız yazılımın yani lazersoft un  lisanssız kullanmanızla alakalı  uyarısıdır Ticari amaçlı kullanım için lisans almalısınız öneriyor.
windows10-sifre-kirma-sifirlama-7
Bu ekranda ise sizin Kullanıcı yani User bilgileriniz görebileceksiniz. Yönetici Yani Administrator  ana kullanıcıdır. Eğer o ana kullanıcının şifresini sıfırlarsanız çok rahat artık bilgisayarınıza giriş sağlayabilirsiniz. Eğer ayrı bir kullanıcı açmak isterseniz burada kullanıcı bilgileriniz görülecektir.  İstediğiniz kullanıcıyı seçip Next e tıklayarak ilerleyebilirsiniz.
windows10-sifre-kirma-sifirlama-8
Ve son olarak Reset yada  Unlock butonuna bastığınızda unutulmuş şifreniz artık sizin için bir sorun olmaktan çıkmış olacaktır.

Windows 10 Sürümünüzle Alakalı Karşılaşabileceğiniz Sorunların Çözümü için  Buraya Tıklayabilirsiniz.

Check Also

Wi-Fi Analyzer Programı – Wifi’niz Ne Kadar Hızlı ?

 Wi-Fi Analyzer Wi-fi Analyzer; Wi-fi kullanırken her zaman hızımızın yüksek olmasını isteriz, evde veya iş …

WiFi Şifresi ve WiFi Adı Nasıl Değiştirilir?

WiFi şifresi nedir ? Kablosuz bağlantı alanı Wifi’nin açılımı Wireless Fidelity’dir. İnternete erişim sağlamak isteyen  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir