Tenda Marka Modemlerin Kurulumu – Tenda AC5

Tenda AC5 Kurulum

Tenda AC5 cihazları kurulum açısından oldukça kolay bir wi-fi dağıtıcıdır. Kurulum aşamasında ki ilk adım prize takmak sonrasında ayarlarını yapmak çok basit.. Tenda AC5 cihazınızın kurulumunu iki şekilde yapabilirsiniz:

Sadece elektrik prizine takarak ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Tenda AC5 iki şekilde kurulum yapılmaktadır.

Tenda AC5 WPS Tuşu ile Kurulumu

Wps tuşu ile kurulumu gerçekleştirebilmeniz için modeminizin WPS bağlantısını desteklemesi gerekir. Öncelikle modeminizin açık olduğundan emin olmalısınız..

Tenda AC5 cihazınızın kurulumunu ilk kez gerçekleştiriyorsanız öncelikle bir şifre belirleyip oluşturmanız istenecektir. Modem de bulunan WPS tuşu ve aynı zamanda Tenda AC5 de bulunan tuşa basmalısınız. Yaptığınız işlemler sonunda cihazınızın aktive olduğunu anlamanın yolu ise mavi ışığın sabitlenmesini beklemenizdir..

Tenda AC5 Arayüz ile Kurulumu

Tenda AC5 ağ dağıtıcı cihazınızı çalıştırmalısınız. Kablosuz ağ üzeirnde tenda AC5 cihazınızı bulmalısınız ve bağlantıyı kurmalısınız. Cihaz ile bağlantıyı sağladığınız da web tarayıcı üzerinden kurulum ekranına ulaşacaksınız.. Öncesinde yapılandırdığınız şifre istenecektir. Oluşturulan şifreyi bilmiyor veya hatırlayamıyorsanız cihazı resetlemeniz gerekir. Reset tuşuna 10 sn basılı tutarak cihazı resetleyebilirsiniz..

  • Şifrenizi oluşturduktan sonra next butonu ile bir sonraki aşamaya geçiniz.

  • Sonrasında cihazınız wi-fi ağlarını taramaya başlayacaktır. Wi-fi dağıtıcı olarak çalıştırmak  adına kablosuz cihazı seçmelisiniz.

Tenda AC5 wi-fi genişletici cihaz kablosuz ağınızı bulamazsa çözüm açısından modeminizin diğer alternatiflerini deniyebilirsiniz. 

Wi-fi genişletici olarak modeminizin şifresini girmelisiniz. Kablosuz modem şifresini girmelisiniz.  SSID’yi (oluşturduğunuz modem isminiz) istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz ve Extend’e dokunun.

Artık Tenda AC5 cihazınız tamamen hazır ve kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur..

En İy Modem Ve Wi-Fi Genişletici Cihazlar için Buraya Tıklayabilirsiniz..

Check Also

853MHz~883MHz 90 Derece Katlanabilir Rf Anten 2.3dBi 142mm SMA Male

853MHz~883MHz 90 Derece Katlanabilir Rf Anten 2.3dBi 853MHz~883MHz 90 Derece Katlanabilir Rf Anten 2.3dBi 142mm …

800~2200MHz 90 Derece Sağ Açılı GSM Anten 2.15-3dBi 45mm SMA Male

800~2200MHz 90 Derece Sağ Açılı GSM Anten 2.15-3dBi 45mm SMA Male 800~2200MHz 90 Derece Sağ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir