Tp-link Archer VR2800 Modem Kurulumu

Tp-link Archer VR2800 Kurulum Ve Şifresinin Değiştirilmesi

Tp link Archer VR2800 modem kullanıcıları olarak modeminizin kurulumunu kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için sizlere kurulum aşamalarını detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.  Modeminiz ilk olarak kurulum şifresini de değiştirebilirsiniz.

Yazımız da  Tp link Archer VR2800 modem kablosuz şifre nasıl değiştirilir? Sağlıklı bir şekilde modeminiz de interneti kullanımını sağlayabilmeniz için de kurulum yapmadan önce modemin kablo bağlantılarının doğru bir şekilde sağlanmış olması önemlidir.

Modem bağlantı ve kontrollerini sağladıktan sonra  bilgisayarınız üzerinden herhangi bir internet tarayıcısı açarak (İnternet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) sayfamızın üst kısmında yer alan adres çubuğuna 192.168.1.1 yazarak enter tuşuna basabilir veya aşağıda yer verdiğimiz linke tıklayarak da kurulum aşamasına geçebilirsiniz.

 

Tp-Link Archer Vr2800 Modem Bağlantınıza Giriş Yapmak için Tıklayabilirsiniz.

 

Yukarıda yer alan işlemleri gerçekleştirdiğimiz de karşımızda ekranın üst kısmında Temel yazan menüye tıklayın sayfamızın sol tarafında İnternet yazan menüye giriş yapabilirsiniz. Girişlerimizi sağladıktan sonra açılan ekranda bizden kullanıcı adı ve şifre isteyen bir ekran gelecektir.

Bu ekranda sırasıyla bilgilerimizi doldurabilirsiniz.

ISS listesi-‘Diğer’

VPI/8 vcı/35

İnternet bağlantı türü:PPPOE

Sonrasında karşımıza çıkan ekranda servis sağlayacılarımızın sizlere iletmiş olduğu kullanıcı adı ve şifre bilgileri ile giriş yapınız. Verilen kullanıcı adı ve şifre bilgilerinde ise doğru yazdığımıza ve harflerin küçük veya büyüklüğüne dikkat ederek giriş yapmalıyız aksi takdir de internet girişine izin verilmeyecektir. Bu aşamaları geçtikten sonra TP-Link archer VR 2800 modeminizi sorunsuz bir şekilde kurulumunu gerçekleştirmiş oldunuz.

Tüm bu kurulum işlemlerinden sonra TP-Link archer VR 2800 modemde kablosuz ayarlarını nasıl değiştirebiliriz?

 2.4 GHz kablosuz Ağı:Etkin

Kablosuz ağ adı (SSID): Bu kısma Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize kablosuz ağ adı belirleyeli.

Şifre(kablosuz ağ şifresi) En az sekiz karakterden oluşacak Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize bir şifre belirlemelisiniz.

  • 5GHz kablosuz Ağı: Etkin

Kablosuz ağ adı (SSID):  Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize kablosuz ağ adı belirlemeliyiz.

Şifre(kablosuz ağ şifresi) En az sekiz karakterden oluşacak Türkçe karakter ve boşluk bırakmadan kendimize bir şifre belirleyelim.Sayfanın en altında bulunan kaydet butonuna tıklayalım.

İlgili alanları doldurduktan sonra Modem kurulum ve kablosuz ayar işlemlerimiz tamamlanmış ve modeminiz ve şifrenizi kendinize özel bir şekilde kurulumunu gerçekleştirmiş oldunuz..

Tp-Link Archer VR2800 Cihaz ve Diğer Tp-Link Modemler için Buraya Tıklayabilirsiniz..

 

Check Also

SMA Dişi PCB Dayanağı Konnektör 50R 18GHz

SMA Dişi PCB Dayanağı Konnektör 50R 18GHz SMA Dişi PCB Dayanağı Konnektör 50R 18GHz SMA …

Pasif GPS Anteni uFL 15x15mm 1dBi

Pasif GPS Anteni uFL 15x15mm 1dBi Pasif GPS Anteni uFL 15x15mm 1dBi Pasif GPS Anten, yalnızca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir