Tp-Link M7650 LTE-Advanced Mobile Wi-Fi Cihaz İncelemesi

Tp-Link M7650 LTE-Advanced Mobile Wi-Fi Cihazı

Tp-Link M7650 Cihazın üretim ve kullanım amacı gün içerisinde arazi ortamında birden fazla intertete bağlı cihazları 4G bir yönlendirici olarak cihazı kullanabilirsiniz..

Bulundukları ortam içerisinde internet altyapısı bulunmayan 4G LTE şebekeye bağlanarak internet router görevi görerek dağıtan cihazlar günümüzde de oldukça kullanılmaktadır. Bu kapsamda yer alan cihazların daha opsiyonel ikameleri de mevcuttur. Bugün ki yazımız da sizler için ayrıntılı olarak kullanabileceğiniz  TP-Link M7650 anlatmaya çalıştık..

Kullanılan cihazlarınızın sim kart girişi olmayan cihazlar için örnek verecek olursak dizüstü bilgisayar veya tablet gibi cihazlar için bu tür 4G LTE şebeke ve bir Wi-Fi ağı olarak taşınabilir internet yönlendiricileri kullanıcıları olarak faydalı olabilir.

4G Yönlendirici Neden Tercih Etmeliyiz ?

4G LTE şebekesi kullanım içn herzaman kullanımı oldukça fayda vermez. Örneğin, 4G bağlantı gereğ yüksek bir gecikme yaşanma ihtimaline karşı çevrimiçi oyun oynamak istediğimiz de yüksek bir oyun ve internet performansı sağlayacağı söylenemez. Ancak genel internet erişimi ve veri alışverişi için kullanımı gayet uygundur.

Burada ki asıl önemli olan bi router cihaz için mobil cihazlara interneti sorunsuz bir şekilde dağıtabilmesi. İnternet kullanımı olarak  sabit 4G yönlendiriciler daha iyi bir çözüm olacaktır.

M7650 Genel Özellikleri

  • Tp-Link M7650 Mobil Wi-Fi yönlendirici 3000 Mah kapasiteli pile sahip router bir cihazdır.
  • 600 Mbps indirme, 50 Mbps yükleme hızlarına yapılan test sonuçlarına baktığımız da  ulaşabiliyor.
  • Manuel kullanıma uygun olarak küçük ve hafif olması her yere taşınabilir olması tercih sebebidir.

  • Kullanılan malzeme olarak dış yüzeyi plastikten imal edilmiş cihaz üzerinde 1 inçlik kullanımlıkbir ekranı mevcuttur.
  • Ekran üzerinde yüklenilen ve indirilen veri miktarlarını, veri hızlarını, 4G sinyal gücü ve pil kapasitesini bağlanan cihaz sayılarını dahi görebilirsiniz. Kullanılan ekran özelliklerinin içerisinde parlaklık seviyesi düşüktür. Bu yüzden arazi koşulları içerisinde gün ışığında okunması zor olabiliyor.
  • Pil ömrü olarak baktığımız da arka kısmında yer alan pili çıkardığımız da sim kart ve SD kart yuvasına erişim sağlayabilirsiniz.
  • SD kart için 32 Gb kapasiteye kadar kart kullanımı ile veri indirme yükleme yapabilirsiniz. Cihazınızda ki kartlar Wi-fi üzerine bağlanan cihazların bağlanmasına izin verebilirsiniz.
  •  Wi-Fi ağ ismi ve şifresini görüntüleme, güç tasarruf modu ayarı, 2.4 Ghz ile 5 Ghz Wi-Fi bantları arasında geçiş yapabilme gibi seçenekler geliyor.

Tp-Link M7650 Kurulumu Ve Yönetimi

Eliniz de bulunan cihazların ayarlarının değiştirme veya güncelleme için web arayüzü veya mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Web arayüzünü görüntülemek için tarayıcınızın adres satırına tplinkmifi.net yazmanız önemlidir. Mobil uygulama olarak da tpMifi’yi indirerek kurulumunu sağlayabilirsiniz.

Her iki yöntemle de cihazın anlık kullanıma bağlı istatistiki bilgileri görebiliyor, Wi-Fi ayarlarını yapabiliyor, veri kotası belirleyebiliyorsunuz. Gelişmiş ayarlar altında port yönlendirme de bulunuyor.

Tp-Link M7650 Hız Testi

Tp-Link M7650  kullanımı sırasında en yüksek veri hızını tespit etmek adına hız testi  yapılır. Yapılan test sonuçları ile kullanım arasında veri hız farkının olmaması adına 4.5 G’nin yüksek bant genişliği için en iyi koşullar içerisinde yani baz istasyonları yakının da kullanımı önemlidir..

İnternet hızınızı belirleyen en öncelikli faktör ise bulunduğunuz konum içerisinde yer alan operatörünüzün sağladığı hizmet kalitesi önemli bir ayrıntı olacaktır.  Tabii baz nokktalarına daha yakın alanlarda  ve kullanım sırasında sinyal kalitesini düşüren veya kesen yüksek bina veya ağaçlar olmadığı alanlar da daha iyi değerler elde etmek mümkündür.

Tp-Link M7650 Sonuç Değerlendirmesi

TP-Link M7650 modeli ucuz bir ürün olmadığını söyleyebiliriz. Yaz ayları içerisinde kullanabileceğiniz alanlar içerisinde veya  internet altyapısı olmayan bir yere internet taşıyabilmek için, prizden güç çeken 4G yönlendiriciler tercih edilebilir.

Ancak hem taşınabilir, hem de size yüksek bant genişliği sunan bir router ihtiyacına sahipseniz TP-Link M7650 ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayacaktır. Yüksek bi kullanım batarya kapasitesi ile gün boyu arazide birden fazla cihazın internet ihtiyacını rahatça karşılayabilirsiniz.

Tp-Link Modem ve Router Modellerimiz için Buraya Tıklayabilirsiniz..

Check Also

SMA Dişi PCB Dayanağı Konnektör 50R 18GHz

SMA Dişi PCB Dayanağı Konnektör 50R 18GHz SMA Dişi PCB Dayanağı Konnektör 50R 18GHz SMA …

Pasif GPS Anteni uFL 15x15mm 1dBi

Pasif GPS Anteni uFL 15x15mm 1dBi Pasif GPS Anteni uFL 15x15mm 1dBi Pasif GPS Anten, yalnızca …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir