Ubiquiti (UBNT) Unifi Kurulumu

Ubiquiti Unifi Kurulumu

Ubnt Unifi Kurulumu kablo ile bağlantı nasıl kurulacak bilmiyorsanız kısaca değinelim , Unifi AP  kutusunda bir güç kablosu , birde adaptör olacaktır.

Adaptörün üstüne bakacak olursak POE ve LAN çıkışları bulunmakta , LAN yazan kısma ana internet hattımızı bağlıyoruz. POE yazan kısma ise adaptör üzerinden Unifi AP’e bağlantı kuruyoruz. 1 dk bekledikten sonra Unifi Ac üzerinde beyaz bir ışık yanacaktır. Şimdi kuruluma geçebiliriz.

 

 

Programı indirdikten sonra çalışması için JAVA gerekli  sayfa otomatik sizi java indirmeye yönlendirecektir. Yöndendirmiyor ise  internet üzerinden indirebilirsiniz.

Unifi Kurulumu Öncelikle bu AP’in normaller gibi modem arayüzü yok. İnternet üzerinden indirdiğimiz program ile kontrollerini sağlıyoruz. Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız  onu seçip yeni sürümü indirebilirsiniz.

Java’yı indirdikten sonra karşımıza Ubnt UniFi Controller Setup programı çıkmaktadır.

Ubnt UniFi Controller Kurulum sayfasında Install butonuna tıklayınız. Yükleme tamamlandıktan sonra Finish butonuna tıklayınız.

 

 

Programı kurduktan sonra giriş yapıyoruz , bir ekran karşılıyor , bu ekran da biraz bekledikten sonra bir seçenek aktif olacak , ona tıklayarak google chrome sayfası açılacaktır ( güvenli olmayan sayfa olarak açılacaktır , ona onay vererek açabilirsiniz.)

 

Daha sonra google chrome sayfasını geçtikten sonra hızlı kurulum ekranı bizi karşılıyor. Burada konumu ve saati fotoğraftaki gibi ayarlayabilirsiniz.

Burdan kendinize göre kullanıcı adı ( SSID ) ve şifre belirliyorsunuz kullanıcı adı ve şifrenizi bir yere kaydetmeyi unutmayın.

 

 

 

En son hızlı kurulum bittikten sonra admin girişi ekranı geliyor , buradan belirlediğiniz şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapınız.

 

Kurulumu tamamladıktan sonra UniFi Controller admin paneline erişmiş bulunmaktasınız. Buradan cihazlarınızı Aktif edebilirsiniz.

 

 

 Eğer ağınızda unifi access point taktınız zaman Devices ekranına aygıtımız geliyor . Eğer bağlı olduğu halde gelmiyorsa antivirüs programınızı kapatıp tekrar deneyin , Gelen aygıtımız ilk olarak kapalı olarak geliyor bizim onu Active etmemiz gerek.
Unifi Controller İndir

 

Check Also

Ubiquiti (UBNT) UniFi Switch 8 Port Kurulumu

UBNT NETWORKS UniFi Switch 8 Port Kurulumu DUVAR MONTAJI 1. Ubnt UniFi Switch 8 Port Kurulumu, …

Ubnt Firmware Update

  Ubnt Firmware Update (Yazılım güncellemesi) Bu makalede Ubnt Firmware Update etmeyi açıklayacağım. Firmware Sürümü Mevcut …