UBNT AirFiber İstanbul

UBNT AirFiber İstanbul

UBNT AirFiber İstanbul, Kurumların hızlı internet ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çözümler arasında yerini alan simetrik air fiber teknolojisi, ihtiyaç duyulan indirme ve yükleme hızlarını müşterilere sunabiliyor. Radyolink İnternet erişimini ifade eden airfiber ile kablolu fiber teknolojisinden çok daha hızlı internet imkanı sunuluyor. Elektromanyetik dalgalar üzerinden sağlanılan hizmet sayesinde yoğun şekilde internet kullanan firmaların fiber kablo altyapısına ihtiyaç kalmadan hızlı internete sahip olmaları mümkün hale geliyor.

 

Daha Hızlı İndirme ve Yükleme

Kablolu altyapısına göre daha az maliyetle sahip olunabilen airfiber internet hizmeti simetrik modelde çalışıyor. Klasik internet hizmetini kullanan kurumların veya bireysel müşterilerin indirme ve yükleme hızlarının birbirini etkilemesi yavaşlamaya sebep oluyor. Asimetrik internet modeli olarak ifade edilen klasik internet yapısı UBNT AirFiber için geçerli değildir. İndirme ve yükleme hızlarının birbirlerini etkilemediği air fiber hizmetinde oldukça hızlı veri transferi gerçekleşebiliyor.

 

UBNT AirFiber İstanbul

 

Airfiber adında da anlaşılacağı üzere fiber internetin, kablosuz olarak sunulması anlamına gelmektedir. Kablolu fiber internet bağlantısı alt yapısının olmadığı yerleşim alanlarında internet erişimi için çözüm olan bu hizmet, fiber internet bağlantısını kablosuz olarak kullanmanızı sağlamaktadır.

Peki bu nasıl oluyor? İnternet bağlantısı lisansı almış olan firmalar, satın almış oldukları fiber internet bağlantısını sizlere pazarlamaktadır. Bir ya da birçok dağıtım merkezleri üzerinden baz istasyonu mantığı ile müşterilerin alıcılarına dağıtarak internet bağlantısı kullanımı sağlamaktadır. Tamamen yasal olan bu hizmet, kullanıcıların talepleri doğrultusunda verilmektedir.

Airfiber internet kullanmak isteyen bireysel ya da kurumsal kullanıcılar, dağıtım hakkına sahip olan firmalara başvuruda bulunabilir. Bağlantının sağlanabilmesi için ihtiyacınız olan bağlantı hızını tercih etmeniz gerekmektedir. Bağlantı hızlarına göre aylık olarak ödemeniz gereken tutar farklılık gösterecektir.

Airfiber kullanabilmeniz için gerekli olan donanıma ihtiyacınız olacak ve bu donanımları satın almanız gerekmektedir. İlk kurulum ödemesi sonrasında evinizde ya da iş yerinizde bir alıcı ve bir adet modem kurulumu yapılmaktadır.

 

Merkez vericileri görmesi için, alıcınızı binanın en yüksek noktası olan çatıya, vericiye dönük olacak şekilde monte ederek, bir kablo ile bina içerisinde merkezi bir alana modem kurulumu yapılmaktadır. Kullanıcı bilgileri ile bağlantı sağlanıp, son kontrol işlemi yapılarak internet bağlantınız sağlanıp teslim edilir.

 

AirFiber Ürünlerini Satın AL!

Check Also

Ubiquiti (UBNT) Airmax Rocket 5 Ac Lite R5AC‑Lite

UBNT NETWORKS Ubiquiti AirMAX®ac teknolojisine sahip, Rocket ™ 5AC Lite ve Rocket 5ac PTP maksimum …

Ubiquiti (UBNT) UniFi Switch 8 Port Kurulumu

UBNT NETWORKS UniFi Switch 8 Port Kurulumu DUVAR MONTAJI 1. Ubnt UniFi Switch 8 Port Kurulumu, …