UBNT Wi-Fi Dağıtıcı (Access Point) Nedir ?

UBNT Wifi dağıtıcı diğer adıyla ( Access Point ) 

Access Point Nedir?

UniFi Access Point türkçe karşılığı ile Erişim Noktası anlamına gelmektedir. birden fazla bilgisayarı, akıllı telefonları kısaca internete erişebilen tüm cihazları internete bağlayan cihazların ortak ismidir. Access point genellikle kablolu bağlantıyı kablosuz dağıtmak içi kullanılır. Unifi Access Point kablolu interneti kablosuz wifi internete çevirme özelliğinin yanı sıra sinyal tekrarlayıcı “Repeater” olarak da kullanılabilir.

 

Repeater Nedir?

Router Türkçe karşılığı “Yönlendirici” anlamına geliyor. Router, her iki ağ arasında bağlantı kuran iletişimi ve yönlendirmeyi sağlar.

Access Pointler de Repeater modu genellikle iç mekanlarda uç noktalara internet erişimi sağlamak amacıyla ya da kablo kirliliği yaşamak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. AP ler iç mekan ve dış mekan olarak ortam şartlarına özel üretilmektedir. Dış ortam AP’er kötü hava koşullarında sinyal sürekliliği sağlamak amacıyla özel çalışma prensibiyle üretilmektedir iç ortam ürünlerine göre dayanıklılığı üst seviyededir.

UBNT Wi-Fi Dağıtıcı ( Access Point ) Önerisi

Kablosuz modeminize bağlanmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sürekli kopuyor ya da 1-2 çubuk gibi zayıf sinyaller mi alıyorsunuz? Dizüstü bilgisayarınızdan vazgeçmeden ya da neredeyse modası geçmiş kablolu bağlantıya dönmeden önce makalemizi okumalısınız.

Evinizde bulunan kablosuz modem size ihtiyacınız olan internet erişimini sağlıyor olabilir. Fakat hepimizin yaşadığı ortak bir sorun var. İnternet açıkken başka bir odaya geçtiğimizde izlediğimiz video donabilir veya bağlantı kesilebilir. WiFi dağıtıcı (Access Point) bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Wi-Fi dağıtıcı genel adı ile ( Access point ). Wifi dağıtıcı birden fazla bilgisayarı mobil cihazı akıllı telefonları kısaca internete erişebilen tüm cihazları internete bağlayan cihazların ortak ismidir. Wi-Fi dağıtıcı genellikle kablolu ve kablosuz bağlantıları dağıtmak için kullanılır. Wi-Fi dağıtıcı ‘lar kablolu interneti kablosuz Wi-Fi internete çevirme özelliğinin yanı sıra sinyal tekrarlayıcı “Repeater” olarak ta kullanılabilir. Wifi dağıtıcı‘lar da Repeater modu genellikle iç mekânlarda uç noktalara internet erişimi sağlamak amacıyla ya da kablo kirliliği yaşamak istemeyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

Kesintisiz İnternet Erişimi

 Evinizde yada iş yerinizde kablosuz erişim noktası yada modeminiz muhtemelen vardır. Modeme yakın bir yerde güçlü olan internet bazen zayıflayabiliyor. İnternet bağlantısı zayıfladığında Wi-Fi erişimini WiFi sembolündeki çubuklardan görebiliyoruz. İşte Access Point bu sorunu ortadan kaldırıyor.
UBNT Wi-Fi Dağıtıcı (Access Point) Nedir ?
 Ubiquiti UniFi (UAP, AC, LR) bu alanda en başarılı dağıtıcı diyebiliriz. Aygıt çekim alanındaki kablosuz ağlara kusursuz bir şekilde bağlantı sağlıyor. Güçlü çip seti ile 1317 mbps bağlantı hızına ulaşıyor. Aygıt Windows, Linux, MacOS gibi işletim sistemleriyle de uyumlu.
 Üzerinde bulunan ledli gösterge sayesinde bağlantınızı oldukça kolay takip edebiliyorsunuz. Her modem gibi bir şifresi olan dağıtıcıya sizden başka birisinin bağlanması imkânsız. Yeni nesil tasarımıyla evinizde yada iş yerinizde kötü bir görüntü sağlamaz, oldukça sade ve estetik bir yapısı var.

  Access Point  Özellikleri Nelerdir?

Access Pointler iç mekân ve dış mekân olarak ortam şartlarına özel üretilmektedir. Dış ortam Wifi dağıtıcılar kötü hava koşullarında sinyal sürekliliği sağlamak amacıyla özel çalışma prensibiyle üretilmektedir iç ortam ürünlerine göre dayanıklılığı üst seviyededir.

Ürünlerin özellikleri değişmek ile birlikte olup bizim distribütörlüğünü yaptığımız Ubnt Unifi cihazlarından biraz bahsetmek isterim.

En çok satışını yaptığımız Unifi Ac Lr modeli 183 metre iç ortam açık alanda çekim alanı sağlamaktadır. 2.4 ghz ve 5 ghz bant genişliği sunan cihaz kalite ve afterservice konusunda kendinden hiç ödün vermeyen bir marka.

En yeni teknolojilere sahip olan Unifi Ac Lr, tüm otel, villa, okul ve kamu kuruluşlarının istediklerini karşılamaktadır.

 

 

 

 

Check Also

Ubiquiti (UBNT) UniFi Switch 8 Port Kurulumu

UBNT NETWORKS UniFi Switch 8 Port Kurulumu DUVAR MONTAJI 1. Ubnt UniFi Switch 8 Port Kurulumu, …

Ubnt Firmware Update

  Ubnt Firmware Update (Yazılım güncellemesi) Bu makalede Ubnt Firmware Update etmeyi açıklayacağım. Firmware Sürümü Mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir