Ubnt

Ubiquiti Networks

Ubiquiti Networks 2005 yılında başlatılan Amerikalı teknoloji şirketi merkezi New York’ta bulunan kurumsal kablosuz veri iletişim ve ürünleri üretmektedir.

Ubiquiti

UBNT kablolu ve kablosuz ağ ürünlerini birden fazla marka adı altında satar. Şirket ayrıca şebekeye bağlı güneş kitleri de satıyor.

UBNT Ubiquiti‘nin ilk ürün grubu “Super Range” mini-PCI radyo kartı serisi oldu ve bunları diğer kablosuz ürünler izledi.

Şirketin(XR) kartları standart olmayan IEEE 802,11 bantlarında çalıştırıldı ve bu da 2,4 GHz ve 5,8 GHz bantlarındaki tıkanıklık etkisini azalttı. Ağustos 2007’de bir grup İtalyan amatör radyo operatörü, 5,8 GHz spektrumunda noktadan noktaya bağlantılar için bir uzaktan dünya rekoru kırdı. İtalyan ekibi, iki XR5 kartı ve bir çift 35 dBi çanak anteni kullanarak, 4 ile 5 Mbit / s arasındaki veri hızlarında 304 km bağlantı kurabildi.

Ubiquiti

UBNT U-Boot yapılandırması ekstraksiyonu

2013 yılında UBNT Ubiquiti cihazlarına gönderilen U-Boot önyükleme yükleyicisinin sürümünde bir güvenlik sorunu olduğu keşfedildi. Plaintext konfigürasyonunu cihazdan Trivial File Transfer Protocol (TFTP) ve bir Ethernet kablosu kullanarak şifreler gibi bilgileri açığa çıkarmadan bir iz bırakmadan çıkarmak mümkün oldu.

UBNT donanımının mevcut sürümlerinde bu sorun giderilirken, birçok talebe rağmen ve bu GPL korumalı uygulamayı kullandıklarını kabul eden Ubiquiti, GNU Genel Kamu Lisansı (GPL) lisanslı U-Önyükleme için kaynak kodunu sağlamayı reddediyor. Bu, UBNT‘nin müşterilerinin sorunu çözmesi için pratik değildi.

Upatre Trojanı

15 Haziran 2015’te çevrimiçi muhabir Brian Krebs tarafından bildirildi, “Son zamanlarda, İngiltere, Warrington’daki Fujitsu Güvenlik Operasyonları Merkezi’nde araştırmacılar, yüzlerce tavizli ev yönlendiriciden – özellikle de Upatre [trojan yazılımı] izlenmeye başladı. MikroTik tarafından desteklenen yönlendiricilerve Ubiquiti’nin AirOS’su. İngiltere’deki Warrington’daki Fujitsu Güvenlik Operasyon Merkezi’nden Bryan Campbell, “Yüzlerce kablosuz erişim noktasını gördük ve bu botnet, genellikle AirOS ile bağlantılı olarak yönlendiriciler gördük”, diyor Bryan Campbell, tehdit istihbaratı Fujitsu analistinde “Botnet’in, hem dağıtım hem de iletişim ile ilgili olarak uzlaşılmış yönlendiricilerle iletişim kurduğu tutarlılık, bilinen güvenlik açıklarının, bu durumun oluşmasına izin veren bellenimde kullanılmakta olduğuna inanmamızı sağlıyor

Ubiquiti

 

Ubiquiti Ürünlerini Satın AL!

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Modeme Bağlanan Cihazları Görme ve Engelleme

Cihazların yönlendiricinizin İnternet bağlantısına bağlanmasını engellemek için erişim kontrolü özelliğini kullanın. Not : Erişim kontrolüne sahip …

En İyi Superbox Antenleri Tavsiyesi

Superbox İle En Uyumlu Antenler Merhabalar, bugünkü yazımızda en iyi superbox antenleri sizler için sıraladık. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir