Ubnt Unifi AP LR KURULUM

Ubnt UNİFİ Ap Lr Kurulum

Kablo ile bağlantı nasıl kurulacak bilmiyorsanız kısaca değinelim , Unifi ap lr kurulum kutusunda bir güç kablosu , birde adaptör olacaktır. Adaptörün üstüne bakacak olursak POE ve LAN çıkışları bulunmakta , LAN yazan kısma ana internet hattımızı bağlıyoruz. POE yazan kısma ise adaptör üzerinden AP LR’yi bağlantı kuruyoruz. 1 dk bekledikten sonra AP üzerinde beyaz bir ışık yanacaktır. Şimdi kuruluma geçebiliriz.

 

 

Öncelikle bu UniFi  AP’in normaller gibi modem arayüzü yok , internet üzerinden indirdiğimiz program ile kontrollerini sağlıyoruz , Hangi işletim sistemini kullanıyorsanız  onu seçip yeni sürümü indirebilirsiniz.

 

 

 Programı indirdikten sonra çalışması için JAVA gerekli , Bilgisayarınız da yüklü değil ise internet üzerinden indirebilirsiniz.

 

 

Programı kurduktan sonra giriş yapıyoruz , bir ekran karşılıyor , bu ekran da biraz bekledikten sonra bir seçenek aktif olacak , ona tıklayarak google chrome sayfası açılacaktır ( güvenli olmayan sayfa olarak açılacaktır , ona onay vererek açabilirsiniz )

Daha sonra google chrome sayfasını geçtikten sonra hızlı kurulum ekranı bizi karşılıyor , burdan kendinize göre kullanıcı adı ( SSID ) ve şifre belirliyorsunuz kullanıcı adı ve şifrenizi bir yere kaydetmeyi unutmayın.

 

En son hızlı kurulum bittikten sonra admin girişi ekranı geliyor , buradan belirlediğiniz şifre ve kullanıcı adı ile giriş yapınız.

 Ağınızda unifi access point taktığınız  zaman Devices ekranına aygıtımız geliyor . Eğer bağlı olduğu halde gelmiyorsa antivirüs programınızı kapatıp tekrar deneyin , Gelen aygıtımız ilk olarak kapalı olarak geliyor bizim onu Active etmemiz gerekiyor.

Active ettikten sonra cihaz da mavi ışık yanar kullanıma açık hale gelmiştir.

UniFi Controller İndir

Check Also

Ubiquiti (UBNT) Airmax Powerbeam M5 400 PBE

  UBNT NETWORKS Yönetim Wi-Fi Radyo Ubnt Airmax Powerbeam M5 400 mobil cihazınızı kullanarak hızlı …

Ubiquiti (UBNT) Airmax Rocket 5 Ac Lite R5AC‑Lite

UBNT NETWORKS Ubiquiti AirMAX®ac teknolojisine sahip, Rocket ™ 5AC Lite ve Rocket 5ac PTP maksimum …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir