UniFi – “Başkaları tarafından Yönetilen” Bir Cihazın Gelişmiş Olarak Kabulü

Genel Bakış

UniFi – Başkaları tarafından Yönetilen

Bu makalede okuyucular, mevcut bir UniFi – “Başkaları tarafından Yönetilen” aygıtın gelişmiş kullanımını nasıl gerçekleştireceklerini öğreneceklerdir .

 

Giriş

 

Her bir UniFi cihazı türü, yalnızca bir tekli UniFi Denetleyicisi tarafından yönetilebilir, çünkü cihaz ile denetleyici arasında bir bağ vardır. Yeni bir denetleyici kurarken, aynı ağdaki cihazlar , Başkaları tarafından Yönetilen durumu olan Cihaz  bölümünde  görünecektir  . Bu aynı zamanda donanımdan sıfırlama işleminin bir sonucu olabilir ve geri yüklenecek bir yedeğin olmaması olabilir. Bu makalede, bunların yeni Denetleyiciye nasıl dahil edileceği açıklanmaktadır.

 

UniFi - "Başkaları tarafından Yönetilen" Bir Cihazın Gelişmiş Olarak Kabulü

 

Başka Bir Aygıt Tarafından Yönetilen Nasıl Kabul Edilir

 

1. Orijinal Denetleyiciyi açın (şu anda cihazları yönetiyor) ve Ayarlar>  Site’ye gidin .

2. Site sayfasının en altında, Cihaz Doğrulama’yı bulacaksınız . Kullanıcı adını ve şifreyi bir yere yazın (şifre giriş alanına tıklayarak görüntülenmektedir), bir sonraki adımda bu kimlik bilgilerini kullanacaksınız.

 

UniFi - "Başkaları tarafından Yönetilen" Bir Cihazın Gelişmiş Olarak Kabulü

 

3. Aygıtların  durum sütununda , aygıtların Diğerleri Tarafından Yönetildiği gibi göründüğü yeni denetleyiciye dönün .

4. Özellikler panelini açmak için cihaza tıklayın . Kabul Et öğesini seçin ve ardından 2. adımda not aldığınız doğru kullanıcı adını ve şifreyi girin (orijinal Denetleyiciden). UAP için statik bir IP kullanılacaksa, buraya girin. Bağlantı noktası alanını boş bırakın. Bilgilendirici URL denetleyicinin ağ konumunu aşağıdaki biçimde listelemelidir:

 

UniFi - "Başkaları tarafından Yönetilen" Bir Cihazın Gelişmiş Olarak Kabulü

 

5. Kabul Et’e tıklayın; UAP evlat edinme işlemine yeni Denetleyiciye başlayacak ve yeni ayarlarla hizmet vermeye başlayacaktır.

Şifre senaryosu yok

Cihaz Doğrulama kullanıcı adını veya şifresini bilmiyorsanız, cihazı Fabrika Ayarlarına sıfırlamaktan başka seçenek yoktur. Bu güvenlik nedeniyle bu şekilde ayarlanır. Cihaz tamamen erişilemiyorsa, fiziksel sıfırlama işlemi bu şekilde yapılır. Gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

Tüm cihazlarda, genellikle cihazın arkasında bulunan küçük bir sıfırlama deliği bulunur. Cihaz başına özel talimatları aşağıdaki İlgili Makalelerde bulabilirsiniz.

1. düğmesine basınız ve bir ataş kullanın  sıfırlamak  fabrika varsayılan ayarlarına cihazı. Sıfırlama  düğmesini 10 saniye basılı tutun  .

2. Düğmeyi bırakın (cihazdaki LED yanacaktır).

3. Do  not  reboot işlemi sırasında güç kaynağından bağlantısını kesin.

4. Cihaz fabrika ayarlarını geri yükleyecektir. Beyaz LED yeniden göründüğünde ve sabit kaldığında, benimseme işlemine başlayabilirsiniz.

                             

Check Also

En İyi Firewall Cihazları 2020

En İyi Firewall Cihazları En iyi firewall cihazı arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Firewall türkçe karşılığı …

En İyi Network Switch Önerisi

En İyi Network Switch Tavsiyesi Merhabalar, öncelikle müşterilerimiz şu soruyla sık sık karşılaşmaktayız. En iyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir