UniFi – Eski Yapılandırmalar İçin En İyi Uygulamalar

Genel Bakış

UniFi Eski Yapılandırmalar

Bir ağı yönetmek çok fazla iş ve uzmanlık gerektirir ve en uygun sonuçları almak çok fazla dikkat gerektirir. UniFi ekibi bunu mümkün olduğunca kolaylaştırmak için çalıştı. Yine de, ideal performansı sağlamak için belirli ortamlarda UniFi ile bazı yapılandırmalardan kaçınılmalıdır.

Bu makalede, kullanıcı kaçınılması gereken yapılandırmaların bir listesini (özellikle gerekli olmadıkça) ve bunun yerine kullanılacak önerilen yapılandırmayı bulacaktır.

 

WPA1, TKIP veya WEP Şifrelemesi

 

Kaçınılması gereken konfigürasyon: WPA1, TKIP veya WEP şifrelemesinin kullanılması 11n oranlarını etkisiz hale getirecek ve böylece performansı 802.11g seviyelerine düşürecektir (yani, UniFi AP‘lerin kapasitesinin küçük bir bölümü).

Önerilen Yapılandırma: Sonuç olarak herhangi bir olumsuz performansı önlemek için WPA2 ve CCMP’nin kullanılması önerilir.

 

WiFi Çoklu Ortam (WMM) veya 802.11e Devre Dışı

Unifi Eski Yapılandırmalar

Kaçınılması gereken yapılandırma  Bazı cihazlar WiFi Çoklu Ortamını (WMM) veya 802.11e’yi devre dışı bırakmak üzere yapılandırılabilir. Bunu yapmak, 11n oranlarını devre dışı bırakacak ve böylece performansı düşürerek 802.11ac performansını ortadan kaldıracaktır.

Önerilen Yapılandırma:  Bu cihazların WMM / 802.11e’yi en iyi performans için etkinleştirecek şekilde yapılandırılması önerilir.

 

 

AirMax powerbeam Ac Özellikler

 

Ubnt  Ürünlerinin Tamir Teknik Servis Gelişen teknoloji sayesinde her geçen gün farklı Anten modelleri piyasaya sürülmektedir. Kullandığınız cihazları daha uzun süre yüksek verim ile kullanmak istediğiniz bunun için oluşan sorunlarda mutlaka profesyonel yardım almanız gerekir. Bu alanda Ubnt teknik servis hizmetimiz ile AirMax Powerbeam Ac marka ürünlerinizde oluşan sorunlar karşısında çözüm odaklı yaptığımız çalışmalarımız ile daha verimli sonuçlar almanızı sağlıyoruz. Profesyonel ekibimiz her türlü sorunda yeterli bilgi ve deneyim ile en kısa sürede sorunun asıl nedenini belirleyerek bu şekilde duruma müdahale etmektedir. Yaşanılan arıza durumlarında onarım veya yedek parça değişimleri ile Cihazları daha uzun süre kullanmanız için hizmet verilmektedir.

Check Also

Ubiquiti (UBNT) UniFi Switch 8 Port Kurulumu

UBNT NETWORKS UniFi Switch 8 Port Kurulumu DUVAR MONTAJI 1. Ubnt UniFi Switch 8 Port Kurulumu, …

Ubnt Firmware Update

  Ubnt Firmware Update (Yazılım güncellemesi) Bu makalede Ubnt Firmware Update etmeyi açıklayacağım. Firmware Sürümü Mevcut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir