Uzak Mesafede İnternet Aktarımı

Uzak Mesafede İnternet Aktarımı Nasıl Gerçekleşir?

Uzak Mesafede İnternet Aktarımı Nasıl Gerçekleşir sorumuz için; iki birbirini gören nokta için belirli bir mesafe içerisinde kablolu veya kablosuz internet aktarımı gerçekleştirmek artık çok kolay. Geleceğin network çözümlemelerinde ev ile iş yeriniz arasında veyahut iş yeriniz ile eviniz arasında ortak kullanabileceğiniz internet ağınızı oluşturabilirsiniz. Ortak internet ağınızı oluşturabilmeniz için 3 farklı alternatifi sizin için yazımızda yer verdik.

Fiber Optik Kablo ile İnternet Aktarımı 

Uzak Mesafede İnternet Aktarımı Nasıl Gerçekleşir sorumuz için; bu yolla internet aktarımı genellikle mesafenin çok uzun olduğu ve noktaların birbirini göremediği alanlarda gerçekleşebilir. Çünkü, internetin olduğu noktadan gideceği yani internetin çekildiği noktaya kadar fiber kablo çekilmesi gerekmektedir. Multi mode fiber kablo -1 km’ye kadar- veyahut  single mode fiber kablo -1 km ve üzerinde ise kablo çekilmesi suretiyle aktarım gerçekleşebilir. Çekilen kablolar arasında aktarımı kolaylaştırması için kullanılan switchler ise konulamaz. İstediğiniz km uzunluğunda fiber kablo çekmeniz gerekmektedir. Fiber kablo ile aktarılan internet de herhangi bir internet hızı düşüklüğü ile karşılaşmazsınız ama maliyetli bir aktarım yoludur.

Cat dediğimiz Bakır Kablolar ile İnternet Aktarımı

Uzak Mesafede İnternet Aktarımı Nasıl Gerçekleşir sorumuz için; Cat 5, Cat 6 veya  Cat 7, kablolar vasıtasıyla tek seferde 100 metreye kadar internet aktarımı yapabilirsiniz. Bunun için en iyi cat kablo hangisi sorusuna cevap bulduktan sonra kabloyu tedarik etmeniz yeterlidir. İnternet aktarımının gerçekleşebilmesi için  aktarım yapılacak iki noktaya da Switch koymanız gereklidir. Kullanılan Switchlerin kalitesine bağlı olarak aktarılacak mesafeyi iki katından daha fazlaya dahi çıkarabilirsiniz.  Sizin için tavsiye edebileceğimiz kablo türü ise Cat 6 kablosudur. Cat 6  Kablolarda aktarım hızı yüksek ve yeterli olduğundan aktarımı yapılan internet üzerinde herhangi bir hız düşüklüğü yaşamazsınız.

Kablosuz Wifi Aracılığı İle İnternet Aktarımı

Uzak Mesafede İnternet Aktarımı Nasıl Gerçekleşir sorumuz için; Eğer kablo döşemek sizin için yüksek bir maliyete sebep olacaksa size sunduğumuz kablosuz wifi aracılığıyla internet aktarımını seçmelisiniz. Artık gelişen network çözümlemelerinde de en çok kullanılan kablosuz internet aktarımıdır. İnternetin kablosuz olarak aktarımını sağlanabilmesi için iki noktanın da birbirini kuş bakışı görmesi gerekir. internetin bu şekilde aktarımına noktadan noktaya aktarım adı verilir. Kablosuz internet aktarımı için internetin bulunduğu yerden kablosuz kullanabileceğiniz cihazlara ihtiyaç duyarsınız. Bu cihazlar hem internetin çekildiği noktada hem de internetin aktarılacağı noktada bulunması şarttır.

En iyi Kablosuz İnternet Aktarım Cihazları Buraya Tıklayabilirsiniz.

En İyi Access Point önerisi yazımız için Buraya Tıklayınız.

Uzak Mesafede İnternet Aktarımı için Tıklayınız

Check Also

Ubiquiti – UniFi Ailesi Wi-Fi 6 Teknolojisi Nedir?

Ubiquiti – UniFi Ailesi Wi-Fi 6 Teknolojisi  Wi-Fi 6 Teknolojisi, 802.11a / b / g …

Tp-Link M7650 LTE-Advanced Mobile Wi-Fi Cihaz İncelemesi

Tp-Link M7650 LTE-Advanced Mobile Wi-Fi Cihazı Tp-Link M7650 Cihazın üretim ve kullanım amacı gün içerisinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir