VPN Nedir? Evde VPN Nasıl Kullanılır?

VPN Sistemi İle Evinizden Ofisinize Güvenle Bağlanın

 Bu makalemizde VPN nedir?, evden VPN ile nasıl çalışılır? sorularını yanıtlayacağım.

İnternette çevrimiçi bir işlem yapmadan önce bir VPN kullanarak İnternet’ten, özellikle de gizlilik, anonimlik ve güvenlikten daha fazla yararlanın!

Masaüstü bilgisayarlarımızdan, dizüstü bilgisayarlarımızdan, akıllı telefonlarımızdan ve tabletlerinizden her yerden ve her zaman bağlanın.

İnternet ortamında çok fazla vakit geçiriyoruz. Ama internet güvenli değil. Çevrimiçi olduğunuzda sizi savunmasız hale getiren bazı yerleşik kusurları vardır. Bunu bilmelisiniz, çünkü bilgisayar korsanları, hükümet ve diğer gözetmenler ve reklam verenler bundan tam olarak yararlanmaktadır.

Şuan ki yaşamış bulunduğumuz COVID-19 salgını (Corona Virüsü), tüm dünyayı bağlantıda kalmak ve birlikte çalışmak için yeni yollar bulmaya zorluyor. Herhangi bir firmanın uzak personeli bağlı ve üretken tutmasını sağlayan çok çeşitli uzaktan ve birlikte çalışma çözümleri sunuyoruz.

Öncellikle VPN nedir? açıklayalım.

VPN Nedir?

VPN, İngilizce “Virtual Private Network” teriminin baş harflerinden oluşur. VPN türkçe de Sanal Özel Ağ anlamına gelmektedir. VPN bilgisayarınızla uzaktaki bir bilgisayar arasında, dışarı ortamdan izole bir şekilde çalışan güvenli bir bağlantı tipidir. İki uç arasında sanal bir ağ yaratılır ve tüm veri akışı bu ağ üzerinden gerçekleştirilir. Ülkemizde son zamanlarda yaşanan site kapatmaları nedeniyle VPN kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

VPN Nedir?

VPN Nasıl Kullanılır?

VPN hakkında bilmeniz gereken her şey.

  • VPN, küçük bir aylık ücret karşılığında çevrimiçi olarak kaydolduğunuz bir hizmettir
  • Bir hesabınız olduğunda, çevrimiçi olduğunuzda VPN hizmetinizin “açık” olması gerekir
  • Bir VPN, iş başında, İnternet bağlantınızı alır ve daha güvenli hale getirir, anonim kalmanıza yardımcı olur ve blokları aşmanıza ve sansürlenmiş sitelere erişmenize yardımcı olur.
  • Bir VPN’nin anahtarı, size geçici bir IP adresi vermesi ve bağlandığınız her web sitesinden veya e-postadan gerçek IP adresinizi gizlemesidir.

Sizde evinizde kolay ve güvenli bir şekilde çalışanlarınız tarafında kullanabilirsiniz.

Diğer Yazılarımız İçin Tıklayın.

MikroTik ürünlerini Keşfet.

Check Also

En İyi Firewall Cihazları 2020

En İyi Firewall Cihazları En iyi firewall cihazı arıyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Firewall türkçe karşılığı …

En İyi Network Switch Önerisi

En İyi Network Switch Tavsiyesi Merhabalar, öncelikle müşterilerimiz şu soruyla sık sık karşılaşmaktayız. En iyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir