Wi-Fi Analyzer Programı – Wifi’niz Ne Kadar Hızlı ?

 Wi-Fi Analyzer

Wi-fi Analyzer; Wi-fi kullanırken her zaman hızımızın yüksek olmasını isteriz, evde veya iş ortamında wi-fi hızımızın ne kadar hızda çalıştığını öğrenebilmemiz veyahut wifi ağımz da herhangi bir sorunun olup olmadığını da kullanımı kolay bir şekilde öğrenebiliriz.
Wifi Analyzer android uygulamalar  için geliştirilen kablosuz ağı takip eden bir program olarak düşünebilirsiniz. Program içerisinde kullanıcılarına kullanmış olduğunuz wi-fi ağınızla ilgili anlık bilgiler sunar ve kapsama alanında ki tüm ağların sinyal güçlerini kontrol edebilirsiniz.
Doğru seçilmiş bir kablosuz ağ için önemli bir unsur sinyal gücüdür. Bunu sağlamanız içinde bu program doğru bir yönlendirme kullanıcılarına sağlar . Wi-fi Analyzer programını ücretsiz indirebilmeniz için buraya Tıklayabilirsiniz .

Android Cihazlar için Kurulumu

Öncelikle yukarda vermiş olduğumuz linkle Wi-fi Analyzer programını indirmelisiniz . İndirirken doğru programı indirdiğinizden emin olmalısınız. Wifi Analyzer Software programı doğru uygulamadır.

Yüklemiş olduğunuz programın ana ekran görüntüsü yukarıdaki gibidir. Şimdi programımızın kullanımına dair bilgilerde bulunacağım.

Wi-Fi Analyzer Kullanımı

Bütün internet kullanıcılarının kullanabileceği kolay bir uygulama olduğunu yüklerken de anlamışsınızdır. Programa giriş yaptığınız andan itibaren analize başlar ve sizin için doğru olan kanala sizi yönlendirir.

Yukarıda numaralandırmış olduğum kısımlar;
  1. Kanallar arasında değişiklik yapabileceğiniz alandır. Tüm ayarlamalar burda bulunur .
  2. Yapmış olduğunuz analizin türünü ve hangi menü de olduğunuzu size gösteren kısımdır.
  3. Bu kısımda ise ayarların yapıldığı kısımdır. Sinyal seviyelerini de burda farklı renkler de bizlere gösterir.
     4. Uygulama sırasında analizi durdurmak isteyebilirsiniz. Ana ekranında Sağ üst köşede yer alan kısımda yer alan play-pause tuşunu kullanabilirsiniz.
     5. Kapsam alanı içerisinde yer alan ağları ayrıntılı olarak burda görebilirsiniz.

Ana Menü Kısmının Kullanımı

Ana Menü kısmına sol üstte  yer alan kısımdan ulaşabilirsiniz.

  • Access Points – Giriş Noktaları

İlk sırada yer alan ağa bağlı olduğunuz ağı gösterir. Ağ görüntüsü içerisinde ağınız sinyal gücünü size gösterir.

  • Channel Rating – Kanal Değerleri(Kalitesi)

Mevcut kanalların değer ve kanal numaraları dair bilgiler burda yer alır . Giriş noktalarındaki sayısal değerlere de burdan ulaşabilirsiniz.

  • Channel Graph – Kanal Grafikleri

Yukarıda ki grafik de mavi ile olan görünen kısım bağlı bulunan wi-fi ağımızı gösterir. Diğer renklerle gösterilen kapsama alanı içerisinde yer alan wi-fi ağlarına ait grafiksel görünümlerdir.

  • Time Graph – Zaman Grafikleri

Bir sonraki seçenek de yer alan ise zamana bağlı olarak wi-fi sinyal güçlerine ait grafiksel gösterimler yer alır. Resim de yer alan sarı kısım bizim bağlı olduğumuz wifi ait zaman grafiğidir.

  • Available Channels – Mevcut Kanallar

Bu seçenekte yer alan kısım ise wifi dosyalarına ait bağlantıları gösterir. Bulunduğunuz ülkeye göre aktif kanal seçeneklerini sizler için sunar.

  • Settings – Ayarlar

Ayarlar kısmı uygulamanın içerisin de bulunan birçok özelliği değiştirme veya ekleme özelliklerinden oluşan kısmı oluşturur. Ayarlar kısmında en güzel kısım dil seçeneği kısmında Türkçe seçeneğinin olmasıdır.

Yazımızın temel amacı Wifi kullanıcılarına sahip olduğu kanallar vasıtasıyla internet hızlarını öğrenmeleri ve daha iyi kanal seçeneklerini seçebilmeleri konusun da size yardımcı olmaktı. Umarım yazımız ve Wi-Fi Analyzer uygulama sizler için faydalı olur.

Kablosuz Wi-Fi Seçenekleri için Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

 

 

Check Also

Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcıları – İnfinet Wireless Çözümleri

İnfinet Wireless Çözümleri Günümüzde, Dünya çapında en yeni kullanılan ve 300’den fazla internet servis sağlayıcıları …

Berqnet Firewall Nedir? Hotspot ve Loglama Cihazları

Berqnet Firewall Nedir? Berqnet Firewall cihazlar, daha önce oluşturulmuş birçok güvenlik bilgilerine dayanılarak, hem giden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir