Wi-fi Güçlendirici Cihazlar Nedir? Nasıl Kullanılır?

Wi-fi Güçlendirici Cihazlar Nedir?

Wi-fi güçlendirici, diğer tabiri olarak da Wireless adaptörü, dahili olmayan  harici bir ağ bağdaştırıcı kartıdır. Cihazda yer alan Wireless ağ adaptörünün bulamayacağı zayıf sinyalleri hiç zorlanmadan genel olarak cihaza aktarabilen USB şeklinde bilgisayara bağlantı kurulabilen ağ adaptörü olarak tanımlayabiliriz.

Wireless kullanıcıları olarak hepimizin  karşılaştığı bir sorundur, mevcut olan kablosuz ağa bağlantı sorunu. Bağlı olduğumuz wifi ağımız ile aramızdaki mesafe sebebiyle güçlü sinyaller yerine zayıf sinyalle bağlanmak zorunda kalabiliriz.  Karşılaştığımız bu durumla başa çıkabilmenin yolu ise  Wireless güçlendirici cihazlarla bu durumu en aza indirgeyebilirsiniz. Wi-fi güçlendirici cihazlar modemden gelen siyalleri artırır.

Wi-Fi güçlendirici cihazlar, modeminizden  gelen Wi-Fi sinyallerini artırır ve kapsam dışında yer alan cihazlara Wi-fi bağlantısının ulaştırılmasını gerçekleştirir. Wi-Fi sinyal güçlendirici cihazların çalışma mantıkları modem vasıtasıyla gelen sinyalleri tekrarlamak suretiyle modeme bağlı bulunan cihazlara internetin iletilmesi görevini üstlenir. Bağlantı sırasında  Wi-Fi güçlendirici cihazlar  kullanılır ve internet erişimi sağlayamayan veya düşük internet bağlantısı alan cihazlara yüksek sinyallerin alınmasını sağlar.

Wi-Fi Güçlendirici Cihazlar Genel Özellikleri 

  • Modem vasıtasıyla iletilen  sinyalleri daha uzak mesafeye geçişini gerçekleştirir.
  • Wi-fi güçlendiriciler kablolu veya kablosuz -bağlantılarla çalışabilen çeşitleri mevcuttur.
  • Kablosuz özellikte çalışan repeaterlar ise (sinyal tekrarlayıcı) mantığında işlev görür.
  • Sinyal dağıtımını gerçekleştireceği cihazlara bağlantı kurabilmesi için ethernet kablosu veya kablosuz bağlantı tercih edebilirsiniz.
  • İkinci bir SSID ile internet üzerinden sorunsuz bir şekilde veri aktarımını gerçekleştirebilir.
  • Wifi sinyallerini daha uzak mesafede ve zayıf sinyaller yerine dah güçlü sinyallerle wi-fi dağıtımını sağlar.
  • Cihazları modem mantığında ağlara bağlayamaz sadece modemin sinyal gücünü artırarak internet sinyalinizi artırabilir.
  • Unutmamalıyız ki internete bağlanma sayısı artıkça ağ performansında düşüşler meydana gelir.  Bu nedenler ev ortamında ki kullanıcılar için gayet uygun pratik bir cihazdır. Ofis ortamı gibi kullanıcı sayılarının çok fazla olduğu alanlar için kullanılması tavsiye edilmez.

 

En İyi Wi-fi Güçlendirici Cihazlar için Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

Check Also

Kablosuz İnternet Servis Sağlayıcıları – İnfinet Wireless Çözümleri

İnfinet Wireless Çözümleri Günümüzde, Dünya çapında en yeni kullanılan ve 300’den fazla internet servis sağlayıcıları …

Berqnet Firewall Nedir? Hotspot ve Loglama Cihazları

Berqnet Firewall Nedir? Berqnet Firewall cihazlar, daha önce oluşturulmuş birçok güvenlik bilgilerine dayanılarak, hem giden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir