Wireless Şifresini Kırmak ve Kırma Yöntemleri

Wifi Ağını Şifresiz Kullanmak 

Wireless şifresini kırmak birçok insanın ilgisini çeken bir konudur. Çok sık karşılaşabileceğimiz şifreli wifi ağlarını kullanabilmemiz gerekebilir ama şifresini bilmediğimiz zamanlarda zor durumlarda kalıyoruz. Bu durumda yararlanabileceğiniz wifi sistemlerindeki şifreleri kolayca kırmanızı sağlayacak bir yazı ele almış olduk.

Şuan dünya da birçok kullanıcı kablosuz bağlanma üzerinden internet kullanıcıları için çok sorulan bir soru olarak karşımıza çıkar. Wireless şifre kırma işlemi programsız veya yüklenilen bir program sayesinde yapılabilir. Bu yazımızla beraber wifi şifrenizi kırmak isteyen kullanıcılara karşı da bilgilenip önlem alabilmeniz mümkündür.

Bilgisayarınız Üzerinden Wireless Şifresinin Kırılması

Şifre Kırmak için Dumpper Programı için Tıklayınız.

Bilgisayarlar  üzerinden wifi şifresinin kırılması  için kesin çözümlü  wireless şifre kırma yöntemi olan wifi dumpper ile birkaç kolay adım sayesinde  içerisinde bağlanmak istediğiniz wifi ağlarını artık öğrenmek sizin çok kolay olacak. Bahsettiğimiz Dumpper Programı çoğu yerde kullanılan Kablosuz Modemlerin içeriğinde bulunan WPS açıkları sayesinde modemlerin wifi şifrelerini çözmenize yarayan  bir programdır. Programın kullanımı çok basittir. Sorunsuz ve kolay bir şekilde bu programı kullanmanız için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

 • Yukarıda paylaştığımız butona tıklayarak bağlantı üzerinden dumper kurulum dosyasını bilgisayarınıza indirmelisiniz.
 • İndirdiğiniz dosya içeriğinde bulunan kurulum dosyası üstüne  çift tıklayarak dumpper programını bilgisayarınıza yükleyin.
 • Başka bir işlem yapmanıza gerek olmadan otomatik  açılan program ekranı üzerinden “WPS” sekmesine geçerek “Ara” butonu vasıtasıyla yakınlarda bulunan ağları bulur ve size gösterir.
 • Size kalan ise şifresini kırmak istediğiniz internet ağının seçimini yapmak sorasında da ‘Hızlı Başla’ butonuna tıklamaktır.
 • Sonrasında gelen küçük pencere içerisinde ise tekrardan seçmiş olduğunuz şifre kıracağınız wifiyi  seçmek.
 • Yaklaşık 2 dakika içerisinde şifre çözümlenmiş ve sizde wifi ağına bağlı olmuş olacaksınız.

Wireless Şifresini Kırmak Telefon Üzerinden 

wifi şifre kırma

Günümüzde akıllı telefon sistemlerinde ki teknolojik gelişmeler telefon üzerinden de istenilen modemlere cep telefonları üzerinden rahatlıkla giriş yapılabilmektedir. Artık bilgisayar üzerinden değil de telefonları üzerinden internete giren insanlar oyun, dizi veya film gibi aktiviteleri buradan gerçekleştirmektedirler. Sonrasında belki de en çok telefon üzerinden internet kullanımının arttığı mecra sosyal medyadır mobil internetlerinin kendilerine yansıttığı yüksek faturalar insanları wifi ağlarına bağlanmaya itmiştir.  Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için wifi warden şifre kırma olayı bu ufak program sayesinde çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İşlemi gerçekleştirebilmeniz için aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz.

 •  iOS veya Android  işletim sistemli cihazlarınızın satın alma uygulamalarını  açarak arama kısmına “Wifi Warden” uygulamasını yazarak uygulamayı yükleyin.
 • Yüklediğiniz programı açarak wifi ağları arasından şifresini kırmak istediğiniz ağın üzerine basılı tutarak “MAC Adresi” numarasını kopyalayınız.
 • Cep telefonunuzda yüklü internet tarayıcısı uygulaması (Google Chrome,yandex vb.) açarak adres kısmına (http://wifihack.work/wps-pin-cevirici.html) adresini girin.
 • Kopyaladığımız “MAC Adresi” numarasını gelen alana yapıştırarak “WPS Pin Bul & Oluştur” butonuna tıklayınız.
 • Oluşturulan pin numarasını kopyalayarak yeniden “Wifi Warden” uygulamasını açın sonrasında wifi şifresini kırmak istediğiniz ağ üzerine bir kez tıklayınız.
 • Daha sonra “Bağlan” butonuna tıklayarak sırasıyla “WPS Kullanarak Bağlan” ve “PIN Gir” seçeneğini seçerek kopyaladığınız pin numarasını gelen alana yapıştırarak “Bağlan” seçeneğine tıklayınız.

Ve artık bağlanmak istediğiniz Wifi’ye bağlandınız.

Wireless Şifresini Kırmak Nasıl Önlenir?

Wireles  ağları çoğu zaman  şifreli ağlar olduğu için bunu önleyebilmeniz için  güçlü bir şifre kullanmanızıönerebiliriz. Diğer bir alternatif ise bazı kablosuz modemlerde bulunan wps kısmıdır. Bu kısım sayesinde wifi şifreleri kolaylıkla yukarıda anlattığınız adımlarla kolayla kırılarak ele geçirilebilmektedir. Bu nedenle modeminizi ekrandan  ya da modem üzerinde yer alan WPS butonu ile wps pin özelliğini kapatmalısınız, bu şekilde wifi şifrenizin kırılması gibi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Kablosuz Modem İhtiyacınız için Buraya Tıklayabilirsiniz.

 

Check Also

Wi-Fi Analyzer Programı – Wifi’niz Ne Kadar Hızlı ?

 Wi-Fi Analyzer Wi-fi Analyzer; Wi-fi kullanırken her zaman hızımızın yüksek olmasını isteriz, evde veya iş …

WiFi Şifresi ve WiFi Adı Nasıl Değiştirilir?

WiFi şifresi nedir ? Kablosuz bağlantı alanı Wifi’nin açılımı Wireless Fidelity’dir. İnternete erişim sağlamak isteyen  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir