Yönetilebilir Endüstriyel Switch Nedir ?

Yönetilebilir Endüstriyel Switch

Endüstriyel switch ürünleri Mobese, otomasyon ve askeri projeler gibi özellikli projelerde kullanılan ürünlerdir. Bu Ethernet anahtarlar standart bir Ethernet anahtarın tüm işlevlerini yerine getirmekle birlikte çalıştıkları lokasyona göre bazı ilave özelliklere sahiptirler.

Endüstriyel Switch

Endüstriyel ethernet switchler genellikle geniş bir sıcaklık aralığında çalışırlar. Çalışma sıcaklığı aralığı bazı ürünlerde -10/+60 ˚C bazı özel uygulamalarda ise -40/+85 ˚C aralığında olacaktır.

Endüstriyel Ethernet switchler için bir diğer kriter de EMC uyumluluğudur. Özellikle şalt sahası uygulamalarında EMC uyumluluğu çok kritik bir önem arzeder. EMC koruması Level2 ila Level4 arasında değişir. Şalt sahalarında kullanılacak ürünlerde EMC Level IV mutlaka aranması gereken özelliktir.
Endüstriyel switch ürünlerinde bir diğer kriter sallanma (vibrasyon) dayanıklılığıdır. Tren, otobüs gibi hareketli cihazlarda kullanılacak ürünlerin bu araçlarda oluşan sarsıntıya karşı dayanıklı olmalıdır. Bu ortamlara göre tasarlanmamış olan ürünlerde arıza frekansı çok yüksektir.

Endüstriyel Switch

Endüstriyel Ethernet switch ürünleri genellikle DIN tipi raylara monte edilecek şekilde tasarlanmıştır. Genellikle soğutması pasif yöntemlerle yapılan endüstriyel Ethernet switch ürünleri üzerinde fan olması istenmez.

Endüstriyel switch enerji beslemesi için genellikle DC besleme kaynakları kullanılır. Bu Ethernet switchler 9 VDC’den 110 VDC’ye kadar farklı voltajlarla beslenirler. Kritik uygulamalarda Ethernet switclerin iki farklı güç kaynağından beslenmesi istenir.

Endüstriyel Ethernet switchler üzerinde alarm çıkışı için röle bulunması tercih edilmektedir. Bu röle çıkışı RTU veya PLC üzerindeki dijital I/O üzerine bağlanarak arızanın kaydının tutulması mümkün olmaktadır.

Endüstriyel Ethernet switchlerde yönetim için genellikle SNMP protokolü kullanılmaktadır. SNMP Simple Network Management Protocol kelimelerinin kısaltmasıdır.

Kablosuz Veri Aktarımı geniş alanlara yayılmış otomasyon projelerinde büyük kolaylıklar getirmektedir.

Arazinin kablo hattı çekmeye elverişli olmaması veya mesafelerin çok uzun olmasından dolayı kablo çekmenin maliyetlerinin ve süresinin yüksek olmasından dolayı uzak mesafelerde kablosuz veri aktarımı yapabilen UBNT ürünleri kullanılmaktadır.

Diğer yazılarımızı incelemek için tıklayın…

Bu habere de bakabilirisiniz

Modeme Bağlanan Cihazları Görme ve Engelleme

Cihazların yönlendiricinizin İnternet bağlantısına bağlanmasını engellemek için erişim kontrolü özelliğini kullanın. Not : Erişim kontrolüne sahip …

En İyi Superbox Antenleri Tavsiyesi

Superbox İle En Uyumlu Antenler Merhabalar, bugünkü yazımızda en iyi superbox antenleri sizler için sıraladık. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir