Zyxel VMG3312-T20A Fiber Modem Kurulumu

Zyxel VMG3312-T20A Kurulum Aşamaları

Yazımızda Zyxel VMG3312-T20A modeminizin kurulumunuzu kolaylıkla yapmanız için ele aldık. Öncelikle almış olduğunuz; Zyxel VMG3312-T20A modeminiz için oluşturacağınız ilk adım Bilgisayarınız da kullanmış olduğunuz tarayıcınızın arama kısmına 192.168.1.1 yazmalı ve enter’a tıklayın.

  • Karşınıza gelmiş olan sayfada  modeminizin  ara yüzüne giriş yapabilmeniz için ve giriş bilgilerine ihtiyacınız olacaktır. Giriş yapmanız gereken bilgiler modemin arka tarafında  Kullanıcı adı ve şifre olarak size iletilmiştir. Size iletilmiş olan giriş bilgilerinizi doğru girmeniz çok önemlidir. Giriş yaptıktan sonra Login kısmına tıklayınız.

  • Yukarıda ki adımları izledikten sonra açılan sayfanın üst kısmında menü kısmına giriş yapmalısınız.
  • Menü kısmından sonra gelen  sekmelerden Broadband kısmına giriş yaparak Zyxel VMG3312-T20A modeminin kabulünü sağlayacağınız kısma gelmiş olacaksınız.

  • Karşınıza gelen ekranda  kullanacak olduğunuz internetin türüne göre ADSL veya VDSL seçeneklerinden birini seçerek devam ediniz.
  • Bir sonraki ekranda ise  PPP Kullanıcı Adı ve PPP Şifre boşluklarına internet hizmetinizin size oluşturduğu  modem kullanıcı adı ve şifrenizi girerek ileriki adama geçiniz.
  • Encapsulation / VPI / VCI / MTU değerleri Zyxel VMG3312-T20A modeminizde sizin girmenize gerek olmadan gelmiş olması gerekmektedir. Bu adımları da sağladıktan sonra 2 dakika içerisinde modeminizin ışığı yanacak ve internet erişiminizi başarıyla sağlamış olacaksınız.

Eğer Kablosuz ağ ayarlarınızı manuel yapılandırmak isterseniz modeminizin üst kısmında yer alan menü kısmını tıklayarak Wireless kısmını seçmelisiniz.

  • Sonrasında gelecek ekranda  Wireless Network Name kısmında kablosuz ağ isminizi değiştirmelisiniz . Diğer kısımda gelen kısımda ise  ‘Generate Password Automatically’ olarak  yer alan tikli kısmı kaldırmalısınız ki kendi kullanabileceğiniz şifreyi oluşturabilmeniz için.
  • İstediğiniz şifreyi oluşturabilirsiniz fakat size küçük bir tavsiye güçlü bir şifre oluşturmalısınız. Bunun için de belirleyeceğiniz şifre de büyük küçük harfler, noktalama işaretleri, rakamlardan oluşmasına dikkat ediniz.

Tp-Link Modeminin Kurulum yazımızı okumak için  Buraya Tıklayabilirsiniz.

Zyxel Modem Cihazlar için Buraya Tıklayabilirsiniz

 

Check Also

Wi-Fi Analyzer Programı – Wifi’niz Ne Kadar Hızlı ?

 Wi-Fi Analyzer Wi-fi Analyzer; Wi-fi kullanırken her zaman hızımızın yüksek olmasını isteriz, evde veya iş …

WiFi Şifresi ve WiFi Adı Nasıl Değiştirilir?

WiFi şifresi nedir ? Kablosuz bağlantı alanı Wifi’nin açılımı Wireless Fidelity’dir. İnternete erişim sağlamak isteyen  …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir